REKLAMA

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wicemistrzyniami Polski!

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski w siatkówce. Jest to wynik środowej decyzji Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki, która przyznała medale mistrzostw Polski bez rozgrywania fazy play-off.

W środę (25 marca br.) w wyniku rozmów oraz konsultacji Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki, postanowiono zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą, Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek.

Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021.

Taka decyzja oznacza, że siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zdobyły w obecnym sezonie tytuł wicemistrzyń Polski.

W Plus Lidze mężczyzn faza zasadnicza sezonu rozgrywkowego 2019/2020 nie została rozegrana do końca. W związku z tym zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymały prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021.

Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.

Asseco Resovia Rzeszów zajęła przedostatnie, 13. miejsce.

 


 

To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Źródło: plusliga.pl / informacja prasowa

 

25-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)