REKLAMA

Sfałszowali zaświadczenia, chcieli wyłudzić kredyty

RZESZÓW. W jednej z placówek finansowych w Rzeszowie próbowano wyłudzić kredyty, podając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Chcieli wyłudzić 7,8 tys kredytu.

policja-rzeszów5

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Mężczyźni zamierzali wyłudzić 7,8 tys kredytu. Jak ustalili policjanci, w tym celu 22-letni mieszkaniec Kolbuszowej w poniedziałek w ubiegłym tygodniu przedstawił w placówce finansowej w Rzeszowie sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Jednak w tym przypadku spotkał się z odmową.
Dzień później ponownie na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu usiłował wyłudzić kredyt wspólnie z 23-letnim kolegą z Kolbuszowej. Również w tym przypadku do wyłudzenia nie doszło. W środę w trakcie załatwiania formalności obydwóch mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.
Wyjaśniający sprawę policjanci ustalili, że w obydwóch przypadka sfałszowane zaświadczenia, które miały istotne znaczenie dla uzyskania kredytu, sfabrykował 22-latek. Podczas przesłuchania mężczyźni usłyszeli od policjantów zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ap

30-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sfalszowali-zaswiadczenia-chcieli-wyludzic-kredyty-ap007