REKLAMA

Sesja w rzeszowskiej WSPiA głównie w formie zdalnej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Testy on-line ze wskazanych przez uczelnię przedmiotów oraz zaliczenia w formie wybranej przez prowadzącego – tak będzie wyglądać letnia sesja egzaminacyjna 2020/2021 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Studenci nadal będą mieli trzy podejścia oraz możliwość jednorazowego poprawienia pozytywnej oceny. Harmonogram sesji przesłany został na pocztę każdego studenta.  

WSPiA - sesja
Foto: WSPiA / materiały prasowe

Jak co semestr w WSPiA sesja egzaminacyjna nie ma wyraźnie zaznaczonego początku. Egzaminy organizowane są na bieżąco, do dwóch tygodni po zakończeniu zajęć z danego przedmiotu. Zdawanie materiału z semestru letniego potrwa na studiach stacjonarnych do 9 lipca 2021 r. a na studiach niestacjonarnych do 18 lipca 2021 r.

Formy zaliczenia i terminy egzaminów – tak jak w poprzedniej sesji – zostały dokładnie zaplanowane, a studenci otrzymali pełny harmonogram z informacją, jaką formę będzie miał egzamin z określonego przedmiotu. W sesji on-line egzaminy i zaliczenia z przedmiotów wiodących i kierunkowych są przeprowadzane w formie testowej. Pozostałe przedmioty, w tym specjalnościowe oraz ćwiczenia i warsztaty są zaliczane w formie ustalonej ze studentami przez prowadzącego zajęci – przekazuje Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

 

Testy on-line

Studenci WSPiA przed każdym egzaminem otrzymują link do testu, z informacją o czasie na ich rozwiązanie. Link przesyłany jest na pocztę studenta. Prowadzący przygotowują egzaminy składające się z pytań jednokrotnego.

Egzaminy dla studentów studiów stacjonarnych organizowane są od poniedziałku do piątku z zachowaniem regulaminowego odstępu czasowego. Studenci studiów niestacjonarnych zdają egzaminy w soboty i niedziele. W wyjątkowych sytuacjach testy mogą być organizowane w piątki, w godzinach popołudniowych.

Zgodnie z regulaminem studiów na WSPiA, student może podchodzić do egzaminu/zaliczenia 3 razy – tak jak podczas tradycyjnej sesji. W przypadku uzyskania oceny pozytywnej student ma możliwość jednokrotnego podejścia do poprawienia uzyskanej oceny na wyższą.

Szczegółowe informacje wraz z Zarządzeniem Rektora WSPiA dotyczącym zimowej sesji egzaminacyjnej on-line studenci otrzymali na za pośrednictwem poczty studenta i w Wirtualnej Uczelni.

 

Źródło: WSPiA / mat. prasowe

14-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sesja-w-rzeszowskiej-wspia-glownie-w-formie-zdalnej-1699-00r2kc