REKLAMA

Seryjny włamywacz zatrzymany. Wybijał szyby, kradł alkohol i papierosy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię włamań do sklepów spożywczych w Rzeszowie i okolicach. Zebrane przez funkcjonariuszy informacje wskazują, że mężczyzna dokonał dziewięciu włamań, które wcześniej zaplanował. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawę powtarzających się włamań wyjaśniali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Od początku roku na terenie komisariatu doszło do kilku podobnych włamań do sklepów. Sprawca wybijał szybę w drzwiach wejściowych lub witrynie sklepowej. Kradł papierosy i alkohol.

Zebrane przez funkcjonariuszy informacje oraz poczynione ustalenia pozwoliły im wytypować potencjalnego sprawcę. To 23-letni mieszkaniec pod rzeszowskiej miejscowości. W poniedziałek kryminalni ustalili, że mężczyzna będzie przebywał w Rzeszowie i zatrzymali go, gdy wysiadał z autobusu. Trafił do policyjnego aresztu.

Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Do sklepów włamywał się rozbijając siekierą szybę w drzwiach wejściowych lub witrynie sklepowej. Ze środka kradł papierosy, a w kilku przypadkach alkohol. Po “skoku” przebierał się, a ubranie w którym dokonywał włamania, palił.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu 9 zarzutów. Wszystkie dotyczą usiłowania lub kradzieży z włamaniem, których dopuścił się od początku bieżącego roku. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kradz
kradzi

źródło: KWP

25-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

seryjny-wlamywacz-zatrzymany-wybijal-szyby-kradl-alkohol-i-papierosy