REKLAMA

Serduszko wypełnione nakrętkami. Policjanci pomagają Emilce

RZESZÓW. Mijający rok policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej zakończą kolejną inicjatywą charytatywną. Będą zbierać nakrętki z butelek po napojach, a środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Emilki. Inicjatywę wsparli członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Rzeszów. Ze środków przekazanych przez te organizacje kupione zostało serce, do którego zbierane będą nakrętki. Dzisiaj w obecności Emilki i jej rodziny, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie symbolicznie zainaugurował zbiórkę.

303-234000

Inicjatywę wsparcia leczenia chorej Emilki podjął policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. W internecie trafił na informację o zbiórce na rzecz małej Emilki i zaangażował się w pomoc dla dziewczynki.

Sprawą zainteresował związkowców z Zarządu Terenowego i Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz funkcjonariuszy zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Rzeszów KMP w Rzeszowie. Policjanci wspólnie postanowili, że wsparcie zostanie udzielone poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek.

Zebrane nakrętki policjanci przekażą rodzicom Emilki, którzy uzyskane środki z ich sprzedaży przeznaczą na leczenie dziecka. W celu przeprowadzenia zbiórki, związkowcy i funkcjonariusze ze stowarzyszenia IPA zakupili pojemnik w kształcie serca, do którego zbierane będą nakrętki. Serce zostało ustawione na dziedzińcu komendy miejskiej.

303-233999

Dzisiaj w południe Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, w obecności Emilki, jej rodziców i braciszka, z udziałem przedstawicieli policyjnych organizacji i inicjatora akcji, symbolicznie zainaugurował zbiórkę wsypując do serca pierwszą partię nakrętek. Policjanci przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę i wręczyli im paczki wypełnione słodyczami.

Wszyscy policjanci i pracownicy komendy, którzy zechcą wspomóc cel zbiórki, mogą wrzucać do serca nakrętki. Po jego wypełnieniu zostaną one przekazane rodzicom, a uzyskana za nie kwota pomoże w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki.

303-234001

źródło: KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jerzy Zięba: Eksperyment w Ślepo! Kto poniesie konsekwencje?

tvPolska

30-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)