REKLAMA

Sejmowa komisja infrastruktury w Bieszczadach. „Najlepiej będzie jak posłowie sami to zobaczą”

20 posłów oraz przedstawiciele ministerstwa infrastruktury wezmą udział w wyjazdowym posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury, jakie w dniach 23-24 maja (poniedziałek-wtorek) odbędzie się w Bieszczadach. Jaki jest cel tej wizyty i czego możemy się spodziewać?

Poseł Bogdan Rzońca

Poseł Bogdan Rzońca

Jedziemy w Bieszczady, aby porozmawiać o połączeniach kolejowych Bieszczadów z Ukrainą i ze Słowacją, aby zobaczyć jaki jest stan infrastruktury torowej i drogowej. Chcemy zobaczyć na ile w przyszłości byłoby możliwe większe transfery nie tylko osobowe, ale i towarowe, na Słowację przez Łupków czy na Ukrainę przez Krościenko. Najlepiej będzie jak sami posłowie to zobaczą. Jak dotąd nigdy nie było takiego posiedzenia komisji infrastruktury i zobaczymy, co da się zrobić dla Bieszczadów i dla tych połączeń – mówi w rozmowie z portalem Rzeszow24.pl poseł PiS Bogdan Rzońca, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury.

Poseł Wojciech Buczak

Poseł Wojciech Buczak

Chodzi nam o zaprezentowanie parlamentarzystom z innych regionów kraju i przedstawicielom ministerstwa transportu, że można podjąć niekonwencjonalne działania, żeby ożywić ruch na liniach kolejowych, czego przykładem jest ożywiony ruch na linii Rzeszów-Jasło-Zagórz-Łupków – dodaje poseł PiS Wojciech Buczak, jeden z pomysłodawców wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji.

– Myślę, że jeśli zniesiemy przeszkody biurokratyczne, a takie niestety teraz są, to zainspirujemy zmiany, które nic nie kosztują, nie wymagają nakładów finansowych, a to ułatwiłoby przewozy kolejowe na terenach przygranicznych. W tej chwili połączenia pociągowe z Polski na Słowację traktowane są jako transport międzynarodowy, co wymaga decyzji ministerialnych i wielu uzgodnień, a nam chodzi o to, żeby lokalny ruch osobowy między województwem podkarpackim, a przyległymi rejonami na Słowacji, był traktowany jako przewozy krajowe, lokalne. Poza tym szukamy rozwiązań, jak pomóc w modernizacji lokalnych dróg, na terenach takich jak Bieszczady, które nie są wspierane z poziomu europejskiego– mówi były wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Na początku maja br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja na temat rozwoju kolei na Podkarpaciu

Na początku maja br. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się konferencja na temat rozwoju kolei na Podkarpaciu

ar

20-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sejmowa-komisja-infrastruktury-w-bieszczadach-najlepiej-bedzie-jak-poslowie-sami-to-zobacza00e4ar