REKLAMA

Sejmowa awantura. Grzegorz Braun bez maseczki (WIDEO)

|

Sejmowa awantura. Grzegorz Braun bez maseczki (WIDEO)

WARSZAWA, POLSKA. Przerwa i zwołanie Konwentu Seniorów to skutek zamieszania, w jakim główną rolę pełnił rzeszowski poseł Grzegorz Braun. Sejmowa awantura była związana z tym, że polityk Konfederacji nie miał założonej maseczki w trakcie obrad.

Przechwytywanie_200

Foto: KonfederacjaTV/YouTube

Podczas środowego posiedzenia Prezydium Sejmu ustaliło zalecenie, które określało, że posłowie obecni w sali plenarnej powinni używać maseczek ochronnych. Ustalono także limit osób, które mogły brać udział w obradach w sposób bezpośredni.

W trakcie debaty nad budżetem na 2021 rok wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) upomniał Grzegorza Brauna i zarzucił mu zakłócanie obrad izby. Później Terlecki zarządził przerwę, podczas której Braun nadal przemawiał.

Obrady wznowiło przemówienie Mirosławy Nykiel (KO), jednak Grzegorz Braun wciąż przebywał przy mównicy, zarzucając, że posłanka Koalicji Obywatelskiej zajmuje czas przeznaczony dla niego. Wówczas na mównicy pojawił się Michał Gramatyka z KO, który stanął na przeciw swojej partyjnej koleżanki, będąc równocześnie odwróconym plecami do Grzegorza Brauna.

Szanowny panie, proszę nie dokonywać inwazji na moją strefę intymną, posuwa się pan do rękoczynów, czy raczej tyłoczynów, panie pośle. Szanownie panie marszałku proszę wezwać straż marszałkowską, bo w tej sali dokonuje się czynów przestępczych już całkiem seryjnie – grzmiał w stronę posła Michała Gramatyki i wicemarszałka Terleckiego Grzegorz Braun.

W tej sytuacji wicemarszałek Terlecki ogłosił kolejną przerwę.

Wcześniej doszło także do spięcia Grzegorza Brauna z wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską z PiS.Proszę odejść na odległość półtora metra albo założyć maseczkę – zwracała się do posła Konfederacji wicemarszałek Gosiewska.

Pani swoim tutaj istnieniem narusza powagę wysokiej izby. Pani marszałek Gosiewska, narusza pani powagę tej izby swoim istnieniem w tej izbie i swoim tutaj dzisiaj zachowaniem – odparł poseł z Rzeszowa.

Pan sobie sam wystawia laurkę. Cham – skwitowała wicemarszałek, zarządzając pięć minut przerwy.

Jakub Kulesza, Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak z Konfederacji wydali specjalne oświadczenie, w którym wyrażają “stanowczy sprzeciw” wobec działań Prezydium Sejmu podczas środowych obrad.

My posłowie Konfederacji na Sejmie IX kadencji wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec stwierdzeń i działań Prezydium Sejmu podejmowanych wobec nas w ostatnich dniach i godzinach, podczas trwającego 18. posiedzenia Wysokiej Izby. Mamy na uwadze zwłaszcza reglamentację dostępu do sali posiedzeń plenarnych, próbę narzucenia posłom innych pozaprawnych procedur, a także publiczne insynuacje i groźby pod naszym adresem – brzmi oświadczenie posłów Konfederacji, przekazane między innymi Prezydium Sejmu.

Źródło: sejm.gov.pl, PAP, KonfederacjaTV / YouTube

08-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sejmowa-awantura-grzegorz-braun-bez-maseczki-wideo-8170-00r2kc