REKLAMA

Sejmik za parkingiem na odpady niebezpieczne w Rzeszowie. Sprzeciw ratusza (WIDEO)

|

Sejmik za parkingiem na odpady niebezpieczne w Rzeszowie. Sprzeciw ratusza (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek 27 stycznia odbyła się pierwsza w 2020 roku sesja sejmiku województwa podkarpackiego. Lokalny parlament debatował między innymi w sprawie parkingu dla pojazdów przewożących odpady niebezpieczne. Radni sejmiku zagłosowali za lokalizacją parkingu przy ulicy Ciepłowniczej w Rzeszowie. Przeciwna temu rozwiązaniu jest natomiast większość radnych Miasta Rzeszowa.

maxresdefault_8

Foto: UMWP

Pierwszym tematem, który wywołał żywą dyskusję na sali obrad podczas poniedziałkowej sesji sejmiku, były zmiany w Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego. Wskazano nową lokalizację parkingu dla czasowo zatrzymanych pojazdów przewożących odpady. Pierwotnie była to ulica Towarowa w Rzeszowie. Radni zmienili miejsce na ulicę Ciepłowniczą, na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Trzeba się z tym zmierzyć, bo to jest obowiązek ustawowy, który na nas ciąży, dlatego podejmujemy go na forum lokalnego parlamentu. Procedura nowelizacji tej uchwały wymaga daleko idących konsultacji i plan ten został poddany opiniowaniu – mówił podczas dyskusji marszałek Ortyl (wypowiedź w materiale wideo nad tekstem).

Głos w dyskusji zabrali także parlamentarzyści, radni oraz dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, Andrzej Kulig, który przybliżył temat od strony merytorycznej. – Miejsce do zatrzymania tych transportów służy do ochrony środowiska, a nie jego dewastacji – przekonywał dyrektor Andrzej Kulig, który wyjaśniał szczegóły w sprawie lokalizacji parkingu, argumentując, że lokalizacja przy ulicy Ciepłowniczej jest jak najbardziej wskazana.

Ostatecznie radni sejmiku podjęli decyzję o nowej propozycji lokalizacji dla parkingu samochodów przewożących odpady przy ulicy Ciepłowniczej w Rzeszowie. Za głosowało 21 radnych, 7 było przeciw.

Podczas wtorkowej XXVI sesji Rady Miasta Rzeszowa radni Rozwoju Rzeszowa wprowadzili do porządku obrad uchwałę wyrażającą sprzeciw wobec poniedziałkowej decyzji sejmiku. Stwierdzili oni, że budowa parkingu niesie niebezpieczeństwo dla zdrowia mieszkańców. Za przyjęciem uchwały było 16 radnych (radni Rozwoju Rzeszowa oraz Platformy Obywatelskiej), a przeciw zagłosowało 8 radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: red., UMWP

28-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sejmik-za-parkingiem-na-odpady-niebezpieczne-w-rzeszowie-sprzeciw-ratusza-wideo-1013-00r2kc