REKLAMA

SEJMIK: Pomnik Smoleński wymyślił zarząd. Buczak: – Makieta stoi od maja

RZESZÓW. Głos ws. budowy pomnika zabrała tylko jedna radna.

pomnik

Mimo pierwszego zaskoczenia radnych sejmiku województwa, którzy z mediów dowiedzieli się o tym, że władze województwa szykują się do postawienia pomnika Smoleńskiego, na sesji dyskusji nie było.

Przy okazji wprowadzania zmian w budżecie województwa podkarpackiego, głos na temat planów marszałka zabrała tylko radna Teresa Kubas-Hul (PO). – Czy był ogłoszony konkurs na pomnik? Kto zadecydował o budowie? Wielokrotnie jako radni angażowaliśmy się w budowę pomników, a teraz zostaliśmy pominięci. W katastrofie smoleńskiej zginęło wiele wspaniałych osób, takie inicjatywy powinny odbywać się przy współpracy, a nie powodować niezgodę – mówiła Kubas-Hul.

Wicemarszałek Wojciech Buczak wyjaśnił, że decyzja o postawieniu pomnika zapadła wśród członków zarządu. – “Pomnik” to za dużo powiedziane. W katastrofie zginęło wielu zasłużonych dla województwa podkarpackiego, więc trzeba ich upamiętnić w godny sposób. Tzw. pomnik Smoleński będzie mały, bo miejsca przy urzędzie nie ma. Środki też nie będą duże – mówił.

Buczak przekonywał, że makieta pomnika w urzędzie marszałkowskim stoi od maja: najpierw była na parterze, potem na pierwszym piętrze w holu.

Pomnik pojawi się jesienią. Szacowany koszt to ok. 50 tys. zł.

fot. Urząd Marszałkowski

ZOBACZ TEZ:

T. Kubas-Hul: – Bardzo żałuje, że pomnik, który ma upamiętnić tak wielką tragedię jest upolityczniany

29-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sejmik-pomnik-smolenski-wymyslil-zarzad-buczak-makieta-stoi-od-maja