REKLAMA

SEJMIK: Jan Partyka zasłużonym dla województwa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jan Partyka, wytrwały popularyzator historii podkarpackiej został uhonorowany przez zarząd województwa.

IMG_9268

 

Dziękuję! Jestem podwójnie wzruszony – mówi Jan Partyka. Nasza młodzież ani nie zna historii współczesnej, co miałem możliwość doświadczenia przez te 45 lat, nie mamy również uporządkowanych spraw historycznych. W telewizji często można usłyszeć, że historia jest dla historyków, ja powiadam: historia nie jest dla historyków. Historia jest dla narodu. Nie mam pretensji do młodzieży, ale do tych, którzy zarządzaja tą historią. Bez historii naród ginie. To, że się jej nie uczy, nie jest największą tragedią. Tragedią jest to, że się ją zakłamuje.

Jan Partyka jest emerytowanym prawnikiem i wytrwałym popularyzatorem historii podkarpackiej.

Z czasem zgromadził olbrzymią kolekcję fotografii, rozpoczął wystawy połączone z prelekcjami. Czynił to spontanicznie, nieodpłatnie, korzystając ze wsparcia i pomocy swojej żony – mówi Wojciech Buczak wiceprzewodniczący sejmiku województwa. – Przyczynił się do popularyzacji ducha patriotyzmu. W czasach PRL, kiedy wiele wątków nie mogło być poruszanych, więc miało to szczególnie ważne znaczenie.

 

25-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sejmik-jan-partyka-zasluzonym-dla-wojewodztwa