REKLAMA

SegregujRES – miejska aplikacja mobilna poinformuje o śmieciach

RZESZÓW. Od maja br. użytkownicy smartphone’ów i tabletów na bieżąco mogą otrzymywać informacje nt. działania rzeszowskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

We współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa, lokalna firma theappCreate stworzyła dedykowane mieszkańcom rozwiązanie mobilne prezentujące najważniejsze informacje z zakresu segregacji śmieci w naszym mieście.

Aplikacja, bezpłatna dla mieszkańców Rzeszowa, jest już dostępna na dwóch platformach: Android, iOS. Wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać nazwę: SegregujRES.

Po zainstalowaniu aplikacji SegregujRES, każdy mieszkaniec bezpośrednio na smartphone otrzyma informacje z terminami odbioru poszczególnych rodzajów odpadów z jego nieruchomości oraz będzie mógł włączyć funkcję przypomnienia, np. dzień wcześniej, o wywozie odpadów.

Screenshot_2015-03-27-15-35-48

Aplikacja zapewnia dostęp do aktualnych informacji nt. rzeszowskiego systemu gospodarowania odpadami, przepisów prawnych, cenników odbioru poszczególnych frakcji odpadów, ich definicji, godzin funkcjonowania Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), adresu znajdującej się w pobliżu zamieszkania apteki, odbierającej przeterminowane leki, organizacji Mobilnych Punktów Zbierania Odpadów Niebezpiecznych i wiele innych.

W zakładce „Deklaracje” dostępne są wzory formularzy wraz z opisem w jakim terminie i gdzie należy je złożyć, a w celu ułatwienia komunikacji do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa jak i rzeszowskich Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych każdego posiadacza smartphona doprowadzi interaktywna mapa za pomocą GPS.

Oprócz funkcji informacyjnej aplikacja służy do edukacji w zakresie ochrony środowiska i wspierania mieszkańców w skutecznym segregowaniu odpadów. Jedna z jej zakładek poświęcona jest twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z rzeszowskich szkół.

Aplikacja SegregujRES powstała w ramach programu promocyjnego „Startuj z Rzeszowem”, którego celem jest wspieranie lokalnego ekosystemu start-upowego i rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych. Grafikę do aplikacji w ramach wolontariatu wykonał Michał Probola.

źródło: UM Rzeszowa

20-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

segregujres-miejska-aplikacja-mobilna-poinformuje-o-smieciach