REKLAMA

Seans kina plenerowego na zakończenie wakacji

W piątek, 31 sierpnia odbędzie się ostatnia projekcja tegorocznego wakacyjnego kina plenerowego. Widzom zostanie zaprezentowany film: „Młody las” (reż. Józef Lejtes).  Pokaz odbędzie się o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie.

plakat-kino-plenerowe-31-sierpnia-800x800

Foto: UW w Rzeszowie

Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Wstęp na wydarzenie jest wolny; na wypadek deszczu – seans zostanie będzie można obejrzeć na parkingu pod Ogrodami.

29-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

seans-kina-plenerowego-na-zakonczenie-wakacji-6643