REKLAMA

SANOK. Od dzisiaj SKANSEN ma nowego DYREKTORA! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. W sali konferencyjnej Miasteczka Galicyjskiego w sanockim Skansenie odbyło się spotkanie pracowników muzeum z dyrektorem Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego urzędu marszałkowskiego Robertem Godkiem, który oficjalnie przedstawił decyzję władz samorządowych województwa dotyczącą powołania Marcina Krowiaka na stanowisko dyrektora Skansenu. Nowy dyrektor doskonale zna muzeum. Do tej pory pełnił w nim rolę kustosza, a z jednostką związany jest od 20 lat. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO.

Marcin Krowiak rozpoczął pracę na stanowisku dyrektora dzisiaj 3 stycznia i został powołany na trzyletnią kadencję. Zastąpił Jerzego Ginalskiego, niezwykle cenionego i podziwianego, byłego już dyrektora, który kierował jednostką przez 23 lata. To pod jego kierownictwem, sanocki Skansen zrobił kilka wielkich kroków rozwojowych i bił rekordy popularności.

Jak zaznaczył przedstawiciel urzędu marszałkowskiego Robert Godek, dyrektor Marcin Krowiak przedstawił komisji konkursowej efektowny i interesujący plan funkcjonowania muzeum w najbliższych latach. Wizja zaprezentowana podczas konkursu, przekonała zarząd samorządu wojewódzkiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem do powierzenia zadań dyrektorskich wieloletniemu pracownikowi Skansenu.


grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak przekazał podczas spotkania Robert Godek, dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego urzędu marszałkowskiego, na spotkanie zaproszony był były dyrektor Jerzy Ginalski. Ostatecznie z tego zaproszenia nie skorzystał. Odczytano zatem list gratulacyjny skierowany pod adresem Jerzego Ginalskiego. Zapis tego fragmentu spotkania w poniższym materiale VIDEO.

03-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)