REKLAMA

SADZIMY RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza na Piknik Ekologiczny

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w akcji sadzenia drzew. W piątek w Parku Papieskim odbędzie się pełen atrakcji Piknik Ekologiczny #Sadzimy Rzeszów.

Podczas kampanii wyborczej obiecywałem, że Rzeszów stanie się jeszcze bardziej zielonym miastem. I dotrzymuję słowa. W ubiegłym roku na terenie miasta posadzonych zostało ponad tysiąc drzew. Tak samo będzie w tym roku. Budujemy kolejne nowe ogrody i parki, rewitalizujemy te już istniejące. Najbliższa akcja sadzenia drzew odbędzie się w piątek w Parku Papieskim. Gorąco zapraszam do udziałumówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Piknik Ekologiczny- Sadzimy Rzeszów rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do godz. 19. Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. ekologiczne zabawy animacyjne, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych, gry i konkursy przyrodnicze. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki.

Partnerami pikniku są:

– MPWiK Rzeszów
– Frac
– Fly Park
– Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości
– Rzeszowski Dom Kultury
– BOO Organizacja Odzysku Opakowań i Odpowiedzialności Producenta S.A.
– Fundacja Pustelnia
– Stowarzyszenie EKOSKOP
– Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin – stoisko informacyjne
– Rzeszowska Rada Seniorów

źródło: Materiały Nadesłane / UM Rzeszowa

18-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)