REKLAMA

Sąd odrzuca wniosek o izolację. Mariusz Trynkiewicz wyjdzie na wolność.

RZESZÓW. Mariusz Trynkiewicz, pedofil-morderca, który odsiaduje wyrok w Zakładzie Karnym w Rzeszowie może wyjść na wolność w najbliższy wtorek. Sąd odrzucił wniosek dyrektora więzienia o umieszczenie go w zamkniętym ośrodku na czas uprawomocnienia się wyroku. Trynkiewicz na wolności ma być cały czas pod okiem policjantów.

trynkiewicz

 

W poniedziałek (10 lutego) w Rzeszowie ma odbyć się rozpatrzenie pierwszego wniosku złożonego przez dyrektora rzeszowskiego więzienia w sprawie Mariusza Trynkiewicza, który uznał, że na wolności może on stwarzać zagrożenie dla społeczeństwa. Jeśli sprawa zakończy się w poniedziałek i sąd uzna, że skazany za pedofilię i morderstwo czterech chłopców może w dalszym ciągu być niebezpieczny, Mariusz Trynkiewicz zostanie osadzony w specjalnym ośrodku terapeutycznym. Zanim jednak wyrok się uprawomocni będzie wolny.

Aby do takiej sytuacji nie doszło dyrektor więzienia złożył do sądu drugi wniosek o izolację Trynkiewicza do czasu uprawomocnienia się wyroku. O odrzuceniu wniosku przez sąd poinformował wczoraj Marek Biernacki, minister sprawiedliwości. Prawnicy twierdzą, że ustawa o izolacji najgroźniejszych przestępców, która obowiązuje od 22 stycznia, nie daje możliwości stosowania takiego zabezpieczenia.

Mariusz Trynkiewicz, który kończy odsiadywanie 25-letniej kary w najbliższy wtorek, 11 lutego będzie mógł wyjść na wolność ale ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi. Będzie pod szczególnym nadzorem policji. Funkcjonariusze będą stale go obserwować, a sam Trynkiewicz będzie musiał zgłaszać każdą zmianę miejsca pobytu i nie będzie wolno mu opuszczać kraju.

To właśnie tego obawia się dyrektor rzeszowskiego więzienia. Jednym z powodów, które podawał we wniosku o izolację Mariusza Trynkiewicza, do czasu uprawomocnienia się wyroku była właśnie możliwość ucieczki Trynkiewicza za granicę. Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie zapoznaje się teraz z postanowieniem sądu i podejmie decyzję czy będzie ją zaskarżał.

Mariusz Trynkiewicz, który w najbliższych dniach kończy karę zwrócił się o pomoc do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Napisał do niej jednostronicowy list w którym tłumaczy, że swoją karę już odbył i przeszedł terapię. Wiceprezes Fundacji zapowiada, że przyjedzie w poniedziałek do Rzeszowa.

 

07-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sad-odrzuca-wniosek-o-izolacje-mariusz-trynkiewicz-wyjdzie-na-wolnosc