REKLAMA

Są dodatkowe pieniądze dla urzędów pracy. Trafią do młodych osób

PODKARPACIE/RZESZÓW. Prawie 7 mln 200 tys. zł z Funduszu Pracy otrzymały powiatowe urzędy pracy na Podkarpaciu. Pieniądze mają trafić na realizację programów skierowanych do osób bezrobotnych do 25. roku życia. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

pln1

– Do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie wpłynęło w sumie 17 wniosków z powiatowych urzędów pracy. Wszystkie otrzymały dodatkowe środki informuje Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa pieniądze mają zostać przeznaczone na aktywizację osób do 25. roku życia. – Objęte dofinansowaniem programy obejmują głównie organizację staży, szkoleń zawodowych, dotacje na działalność gospodarczą, refundację pracodawcy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy – wymienia Tomasz Czop.

Wśród urzędów, które wystąpiły o dofinansowanie programów na aktywizację osób do 25. roku życia są PUP-y z Ustrzyk Dolnych, Brzozowa, Dębicy, Jarosławia, Jasła, Kolbuszowej, Leżajska, Lubaczowa, Łańcuta Mielca, Niska, Przeworska, Ropczyc, Rzeszowa, Stalowej Woli, Strzyżowa i Tarnobrzega. Rzeszowski urząd otrzymał 1,5 mln zł.

W tym roku województwo Podkarpackie na realizację programów aktywizujących osoby bezrobotne otrzymało z Funduszu Pracy ponad 231 mln zł. Kolejne środki, Ministerstwo planuje przekazać na przełomie kwietnia i maja br.

Na koniec stycznia br. w powiatowych urzędach pracy województwa podkarpackiego było zarejestrowanych prawie 164 tys bezrobotnych. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 6 tys osób. Najliczniejszą grupę wśród zarejestrowanych bezrobotnych stanowiły osoby w wieku do 25. lat .

ZDJ.: sxc.hu

04-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

sa-dodatkowe-pieniadze-dla-urzedow-pracy-trafia-do-mlodych-osob