REKLAMA

RZE:TONY. Drugi koncert online już 18 grudnia!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 grudnia o godzinie 20:00 odbędzie się drugi koncert w formule online z cyklu Rze:Tony, w ramach Festiwalu Tony. Tym razem wystąpi zespół SubLunar. 

Sublunar(1)

Foto: Estrada Rzeszowska / mat. nadesłane

Rze:Tony, czyli najlepsze Tony w Rzeszowie, to nowy cykl koncertów online organizowany w ramach Festiwalu Tony, którego pierwsza edycja odbyła się latem. W ramach projektu odbędzie się 6 koncertów transmitowanych z Estrada Studio.

Założeniem cyklu Rze:Tony jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem. Nie ograniczamy się jednak do konkretnych gatunków. Pierwsza edycja projektu skupia się na zespołach mających związek z Rzeszowem i województwem podkarpackim. Rze:Tony to sposób na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych w bezpieczny sposób – informuje Dagmara Śliwa z Estrady Rzeszowskiej.

Drugi koncert online odbędzie się 18 grudnia br. o godzinie 20.00. Wystąpi zespół SubLunar. Koncert będzie można obejrzeć na fan page’u Festiwalu Tony i kanale Estrady Rzeszowskiej w serwisie YouTube.

 

O zespole SubLunar

SubLunar to względnie młody zespół, powołany do życia na Podkarpaciu pod koniec 2016 roku przez pięciu muzycznych zapaleńców w różnym wieku i rozmiarze. Każdy wniósł do grupy część swoich  artystycznych  fascynacji, a wykonywaną przez SubLunar muzykę można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.

Debiutancki album zespołu-album “A Welcome Memory Loss” zawiera 9 oryginalnych, niebanalnych i mocno gitarowych kompozycji. Teksty wszystkich utworów są w języku angielskim, a ich tematyka oscyluje wokół człowieka, jego udręk, radości i marzeń-z dużym polem do interpretacji przez słuchacza.

Album został wyprodukowany i wydany w czerwcu 2019 przez zespół, co pozwoliło na pełną kontrolę nad finalnym efektem. Wyjątkowa okładka została namalowana przez Bernadettę Dziubinski, artystkę mieszkającą i pracującą w Wielkiej Brytanii. Album zebrał bardzo dobre recenzje zarówno krytyków prog rocka, jak i innych. Aktualnie zespół promuje swój debiut płytowy oraz pracuje nad kolejnym albumem.

 

Festiwal Tony

Na Festiwalu Tony prezentowane są różne gatunki muzyczne, m.in.: indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop, techno. Impreza łączy miłośników różnych gatunków muzykii pozwala na jej kameralny odbiór w klimatycznych wnętrzach Biura Wystaw Artystycznych. Do tej pory na festiwalu Tony zagrali: Sanah, Rosalie, Agim, Zamilska, Perfect Son, Niemoc, Coals, Erith. Poza najwyższą jakością dźwięku, Tony wyróżniają się też dbałością o wizualną stronę wydarzenia i stanowią ucztę dla uszu i oczu.

Źródło: Estrada Rzeszowska / mat. nadesłane

13-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzetony-grugi-koncert-online-juz-18-grudnia-4517-00r2kc