REKLAMA

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe przedstawiło skład na sezon 2020!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe podało nazwiska ośmiu zawodników, którzy w sezonie 2020 wystartują w barwach nowego zespołu. Obecnie trwają poszukiwania trenera drużyny.

turniej-o-pmrz025

Foto: Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe

Zarząd Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego ogłosił skład na sezon 2020. Nowa rzeszowska drużyna została zgłoszona do rozgrywek II ligi. Zespół podpisał kontrakty z pięcioma żużlowcami krajowymi i trzema zagranicznymi.

Obecny skład RzTŻ:

 1. Patryk Rolnicki
 2. Edward Mazur
 3. Patrick Hansen
 4. Kenneth Hansen
 5. Ilja Czałow
 6. Stanisław Burza
 7. Mateusz Majcher
 8. Konrad Mikłoś

 

Już w sobotę klub informował o podpisaniu umów z Edwardem Mazurem i Patrykiem Rolnickim. Ten pierwszy jest świetnie znany rzeszowskiej publiczności, ponieważ startował przed rokiem w barwach Stali Rzeszów. Natomiast Patryk Rolnicki był w tym roku juniorem ekstraligowego GKM-u Grudziądz. W ramach wypożyczenia startował także w składzie II-ligowego zespołu Wilków Krosno. Trzecim polskim seniorem w RzTŻ będzie Stanisław Burza, który w zeszłym roku, w meczu Stali Rzeszów z Wilkami Krosno napsuł krwi samemu Gregowi Hancock’owi.

O sile formacji zagranicznej będą stanowili Ilja Czałow oraz Patrick i Kenneth Hansenowie. Czałow w 2018 roku świetnie spisywał się w krośnieńskim klubie, gdzie na koniec sezonu zameldował się ze średnią biegową 2,00. Duńczycy również jeździli w barwach zespołu z Krosna.

Juniorami Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego zostali młodzi adepci sekcji żużlowej ZKS Stal Rzeszów: Mateusz Majcher i Konrad Mikłoś, którzy będą mieli okazję zadebiutować w polskiej lidze. Można spodziewać się także, że na tych pozycjach nowy rzeszowski zespół będzie korzystał z usług tak zwanego „gościa”. Klub ma też współpracować ze szkółką Janusza Kołodzieja.

W piątek Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe ogłosiło, że powstała również szkółka żużlowa, która będzie działać przy klubie. Na jej trenera wybrano Andrzeja Surowca. Wciąż trwają natomiast poszukiwania trenera drużyny seniorskiej. Zarząd RzTŻ rozważa kilku kandydatów i zapewne niedługo poznamy nazwisko szkoleniowca nowej drużyny.

 

 

Okienko transferowe trwa jeszcze kilka dni, więc niewykluczone, że do ogłoszonego w niedzielę składu dołączą kolejni zawodnicy.

Mamy nadzieję, że skład oparty na młodych, ambitnych zawodnikach, wspartych odrobiną doświadczenia, dostarczy rzeszowskim sympatykom żużla wielu pozytywnych emocji i wspólnie będziemy mieli okazję świętować na stadionie przy Hetmańskiej zwycięstwa Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego – czytamy na stronie klubu.

10-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-towarzystwo-zuzlowe-przedstawilo-sklad-na-sezon-2020-5645-00r2kc