REKLAMA

Rzeszowskie szpitale odwołują zabiegi i wizyty. ZAKAZ odwiedzin!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowskie szpitale wprowadzają ograniczenia wizyt i zabiegów. Na terenach szpitali wprowadzono zakazy odwiedzin pacjentów.

hospital-1802679_1280

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Kliniczny Szpital Wojewódzki numer 2 w Rzeszowie odwołał wizyty w poradniach specjalistycznych. Do szpitala będą przyjmowani jedynie pacjenci z zagrożeniem życia i wymagające pilnej hospitalizacji. W sprawie przyjęć planowych należy kontaktować się z sekretariatem poszczególnych klinik.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i zapewnienie bezpieczeństwa chorym ograniczamy przyjęcia planowe do szpitala. Odwołujemy wizyty w poradniach specjalistycznych. Lekarze specjaliści będą udzielali konsultacji telefonicznych w poradniach. Bezpośrednie numery telefonów są dostępne na stronie internetowej szpitala lub poprzez centralę telefoniczną 17 86 64 000 – informuje w komunikacie dyrektor szpitala Barbara Rogowska.

Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Rzeszowie wstrzymał planowe przyjęcia i zabiegi (z wyjątkiem pilnych przypadków).

Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA poinformował o wstrzymaniu planowanych zabiegów operacyjnych do 30 marca. Oddział położniczy, a także oddział pediatryczny działają bez zmian.

Zabiegi planowe do 30 marca zostały wstrzymane. Na oddziałach: chirurgii, urologii, ortopedii, ginekologii i laryngologii. Oddział położniczy działa bez zmian. Zarówno kobiety w ciąży jak i kobiety rodzące są przyjmowane i mają zapewnianą opiekę. Jednocześnie zaznaczamy, że na teren szpitala nie są wpuszczane osoby towarzyszące/osoby bliskie. Niestety porody rodzinne nie są możliwe. Oddział Pediatryczny działa bez zmian. Przy hospitalizowanym dziecku może oczywiście przebywać jeden rodzic/opiekun prawny. Jednocześnie podkreślamy, że odwiedziny osób trzecich nie są możliwe – czytamy w komunikacie szpitala PRO-FAMILIA na Facebooku.

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie rzeszowskie szpitale zakazały odwiedzin pacjentów. Dotyczy to szpitali:
– Szpital Miejski w Rzeszowie,
– Kliniczny Szpital Wojewódzki numer 2 w Rzeszowie,
– Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA,
– Kliniczny Szpital wojewódzki nr 1 w Rzeszowie,
– Szpital MSWiA w Rzeszowie.

13-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-szpitale-odwoluja-zabiegi-i-wizyty-zakaz-odwiedzin-4528-00r2kc