REKLAMA

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w kraju! Tak wybrali internauci

Rzeszowskie Juwenalia zwyciężyły w konkursie ProJuvenes, będącym pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki internetowym głosom, impreza już po raz drugi została wybrana najlepszym tego typu wydarzeniem studenckim w Polsce.

Konkurs ProJuvenes jest organizowany od 2013 przez Parlament Studentów RP pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom. Jedną z kategorii konkursu są właśnie juwenalia.

Rzeszów rywalizował z takimi miastami, jak Wrocław, Lublin, Toruń, czy Szczecin. Zwycięstwo w głosowaniu internautów było miażdżące.

Rzeszowskie Juwenalia to wydarzenie, które wspólnie organizują trzy uczelnie – Politechnika, WSPiA oraz WSIiZ. Tegoroczna jubileuszowa 25. edycja trwała 3 tygodnie. Rozpoczęła się tygodniami Kultury i Nauki PRZODEM oraz Sportowej ROZGRZEWKI. W tym czasie odbyły się darmowe wydarzenia takie jak „belgijka”, kino nocne, konkurs piosenki „Kill me with the MUSIC”, mopej, zumba i wiele innych.

Kulminacyjnym punktem był Wielki Koncertowy finał. Przez 3 dni (10-12 maja) wydarzenie zgromadziło ponad 100 tysięcy młodych ludzi.

Na 3 scenach oraz w namiocie Hip-Hop wystąpili:

  • Scena Główna: Sławomir, Luxtorpeda, Koniec Świata, Czwarta Fala, Kult, Enej, KSU, Kękę, Beata i Bajm, Strachy na Lachy, Kali,
  • Scena PEWEXU: Chwytak&DJ Wiktor, Piękni i Młodzi, Marcus P, Mig, Playboys, Shantel,
  • One Stage scena klubowa: Mike Evans, Satora i inni,
  • Hip Hop Raport Projekt Rzeszów: Dixon 37, Kafar Rest, Arab i inni.

To druga wygrana Rzeszowskich Juwenaliów w konkursie ProJuvenes. Impreza pokonała także swoją konkurencję w 2014 roku.

26-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-juwenalia-najlepsze-w-kraju-tak-wybrali-internauci-2499-kc2