REKLAMA

Rzeszowskie Centrum Komnikacyjne! Ruszył przetarg! (WIZUALIZACJE)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Przetarg zakłada budowę parkingu podziemnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego w systemie projektuj i buduj oraz przebudowę budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny w systemie projektuj i buduj. Budowa RCK ma ruszyć w 2021 roku.

RCK7

Zadanie pierwsze ma się wiązać z budową parkingu podziemnego wraz z przebudową układu komunikacyjnego. Drugie zadanie ma się skupiać na przebudowie budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny.

W ramach zadania pierwszego ma zostać zaprojektowana i wykonana przebudowa placu Dworcowego przy ulicy Grottgera. Na placu Dworcowym powstaną perony autobusowe, wraz z ciągami komunikacji pieszej. Wybudowany zostanie również jednopoziomowy parking podziemny o pojemności 110 miejsc. Wśród wszystkich miejsc, minimum 60 będzie służyło postojowi długoterminowemu, pozostałe miejsca to: Kiss&Ride (około 30), miejsca dla taksówek (około 10), miejsca postojowe dla wysiadających (około 5). Do tej części zadania należy również wykonanie infrastruktury Systemu Informacji Pasażerskiej wraz z włączeniem jej do istniejącego systemu.

Do prac wykonawcy zadania pierwszego należeć będzie także tymczasowa zmiana lokalizacji istniejących ładowarek do szybkiego ładowania autobusów elektrycznych, jak również uwzględnienie dla nich nowych miejsc na przebudowanym placu. Dodatkowo wykonawca zaprojektuje i przebuduje pętlę autobusową, dostarczy i zamontuje trzy nowe wiaty przystankowe, jak również zaprojektuje i wykona miejsca postojowe dla autobusów w ciągu ulicy Bardowskiego.

RCK4

Wykonawca zadania pierwszego będzie również zobowiązany do zaprojektowania i przebudowania układu komunikacyjnego ulicy Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ulicą Asnyka do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego. W ramach przebudowy ulicy Grottgera, do wykonania jest rondo dwupasmowe na skrzyżowaniu ulicy Grottgera i Asnyka oraz przebudowa jezdni na ulicy Grottgera. Wykonawca zaprojektuje i przebuduje także ulicę Bardowskiego. Przebudowie mają też podlegać wszystkie sieci podziemne zlokalizowane w granicach prowadzonych robót. Dla powyższych zadań wykonawca będzie musiał zapewnić nadzór archeologiczny.

Zadanie drugie polega na przebudowie budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny w systemie projektuj i buduj. Przedmiot zamówienia obejmuje także uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, warunków technicznych, zgód i decyzji. W ramach przedsięwzięcia planuje się przebudowę segmentu A i B, poprzez zmianę funkcji pomieszczeń, zmianę aranżacji wewnętrznej budynku oraz stworzenie nowego układu funkcjonalno-użytkowego.

RCK2

Wykonawca będzie odpowiedzialny za budowę holu przejściowego na poziomie -1 wraz z zadaszeniem, stanowiącego połączenie infrastruktury kolejowej (peronów, tunelu podziemnego), parkingu podziemnego tworzonego w ramach zadania pierwszego oraz budynku dworca kolejowego PKP S.A. Na poziom -1 zostaną przeniesione kasy biletowe, pojawią się tam również systemy informacji pasażerskiej.

Termin wykonania zadania pierwszego, które polega na przebudowie placu Dworcowego i układu komunikacyjnego, wyznaczono do 31 sierpnia 2023 roku. Drugie zadanie, czyli przebudowa budynku dworca kolejowego Rzeszów Główny, ma zostać wykonane do 122 tygodni od zawarcia umowy. Termin składania ofert mija 17 lipca br. Koszt inwestycji szacuje się na 100 milionów złotych, z czego 69 milionów złotych ma pochodzić z dofinansowania z Unii Europejskiej.

(KC)

Foto: BIP Miasta Rzeszowa


09-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-centrum-komnikacyjne-ruszyl-przetarg-wizualizacje-5578-00r2kc