REKLAMA

Rzeszowskie CBŚP zatrzymało 7 osób. Areszty za handel marihuaną

PODKARPACIE, RZESZÓW. Na polecenie prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie w ubiegłym miesiącu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób. 6 z nich wchodziło w skład zorganizowanej grupy przestępczej handlującej marihuaną. Dokonywała ona wewnątrzwspólnotowego nabycia marihuany z Czech do Polski.

3-311185
Foto: archiwum CBŚP

W toku skoordynowanych czynności przeprowadzonych na terenie województwa dolnośląskiego i podkarpackiego przeszukano ponad 20 obiektów. Zabezpieczono marihuanę o czarnorynkowej wartości około 75 000 zł oraz mienie o łącznej wartości 300 000 zł.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszeli szereg zarzutów, m.in. dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 k.k. oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą prokurator zarzucił udział w obrocie  narkotykami – marihuaną w ilości co najmniej 19 kilogramów.

Trzech członków grupy usłyszało ponadto zarzuty dokonania przestępstwa wewnątrzwspólnotowego nabycia, tj. przywozu z Czech do Polski marihuany w ilości 5 kilogramów, kwalifikowanego z art. 55 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Czyn ten stanowi zbrodnię i jest zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Na wniosek prokuratora wszyscy podejrzani decyzjami Sądów zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Prokuratura Krajowa

11-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)