REKLAMA

Rzeszowskie CBA znów w akcji. Zatrzymano 5 osób za fikcyjne faktury VAT

Funkcjonariusze CBA z Rzeszowa zatrzymali kolejne 5 osób, zamieszanych w sprawę fikcyjnych faktur VAT. Zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym naczelnik jednej ze “skarbówek” w regionie.

1-5194

Foto: cba.gov.pl

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu przedsiębiorców z województw podkarpackiego, mazowieckiego i lubuskiego. Jak ustalono w trakcie postępowania, zatrzymani w latach 2014-2018 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót towarów na kwotę niemal miliona złotych.

To kolejne czynności realizowane w związku z wielowątkowym śledztwem dotyczącym funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę. Zatrzymani po zakończeniu przeszukań mają zostać przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Na początku kwietnia rzeszowskie CBA zatrzymało 6 przedsiębiorców, którzy wprowadzali do obrotu faktury VAT, potwierdzające nabycie towarów, które w rzeczywistości nie miało miejsca. Następnie wystawiali kolejne nierzetelne dokumenty księgowe, potwierdzające rzekomą sprzedaż nabytych wcześniej towarów. Przedmiotem ,,sprzedaży” były części samochodowe.

Jak wówczas ustalono, na rzecz firm wystawiono łącznie kilkadziesiąt nierzetelnych dokumentów, opiewających na blisko półtora miliona złotych, narażając tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych w wysokości ponad 250 tysięcy złotych.

W trakcie tego postępowania zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury” oraz naczelnik urzędu skarbowego z Podkarpacia. Wobec pięciu osób sąd zastosował tymczasowy areszt.

Źródło: cba.gov.pl

18-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)