REKLAMA

Rzeszowskie CBA znów w akcji. Zatrzymano cztery osoby za fikcyjne faktury VAT!

RZESZÓW, REGION. Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czworo przedsiębiorców. Byli oni zamieszani w wystawianie fikcyjnych faktur VAT.

1-5194_1

Foto: cba.gov.pl

Na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego zatrzymano kolejne osoby zamieszane w proceder wyłudzania podatku VAT. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymano cztery osoby, które działały w branży doradczej i finansowej. Zatrzymani wprowadzali do obiegu fałszywe faktury VAT, które opiewały na kilkaset tysięcy złotych – informuje rzecznik CBA, Temistokles Brodowski

Zatrzymani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, w latach 2014-2018, wprowadzali do obrotu faktury dokumentujące fikcyjny obrót towarów.

Czynności rzeszowskiego CBA to kolejny etap wielowątkowego śledztwa, w toku którego wcześniej zarzuty usłyszał już właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury”. Zatrzymani wraz ze zgromadzonymi w toku czynności materiałami trafią teraz do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

Źródło: cba.gov.pl

28-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-cba-znow-w-akcji-zatrzymano-4-osoby-za-fikcyjne-faktury-vat-5247-00r2kc