REKLAMA

Rzeszowskie CBA zatrzymało byłego sędziego przemyskiego sądu!

PODKARPACIE. Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu, podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej. Miała to być łapówka w wysokości 100 tysięcy złotych.

1-5194_1

Foto: cba.gov.pl

We wtorek 7 lipca br. w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego miało miejsce posiedzenie w sprawie uchelnia immunitetu i tymczasowe aresztowanie sędziego Marka Z. – byłego sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu. Odbyło się ono na wniosek Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Zatrzymany został doprowadzony do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszał zarzuty. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, sędzia miał przyjąć korzyść majątkową w wysokości 100 tysięcy złotych w zamian za korzystne rozstrzygnięcie sprawy karnej przedsiębiorcy działającego na terenie Podkarpacia.

Dotychczas w sprawie zarzuty usłyszały cztery osoby, a wobec dwóch z nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: CBA

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-cba-zatrzymalo-bylego-sedziego-przemyskiego-sadu-7324-00r2kc