REKLAMA

Rzeszowskie CBA zatrzymało 6 osób za wyłudzenia VAT

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali sześciu przedsiębiorców z województw lubelskiego i podkarpackiego. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa, poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach i nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

1-5206

Foto: cba.gov.pl

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani przedsiębiorcy wprowadzali do obrotu faktury VAT, potwierdzające nabycie towarów, które w rzeczywistości nie miało miejsca. Następnie wystawiali kolejne nierzetelne dokumenty księgowe, potwierdzające rzekomą sprzedaż nabytych wcześniej towarów. Przedmiotem ,,sprzedaży” były części samochodowe.

Jak ustalono, na rzecz firm wystawiono łącznie kilkadziesiąt nierzetelnych dokumentów, opiewających na blisko półtora miliona złotych, narażając tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowych w wysokości ponad 250 tysięcy złotych.

Rzeszowskie CBA, w związku z tą sprawą, zatrzymało już wcześniej pięć osób. Miało to miejsce w grudniu ubiegłego roku. Fikcyjne faktury VAT zabezpieczone przez funkcjonariuszy CBA opiewały wówczas na kwotę blisko 10 milionów złotych.

Źródło: cba.gov.pl

04-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.