REKLAMA

Rzeszowskie CBA w akcji! Zatrzymano 9 osób za wyłudzenia VAT

Funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego biorą udział w czynnościach związanych z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce. Zatrzymano 9 osób i zabezpieczono materiał dowodowy w 30 podmiotach, które sfałszowały faktury VAT na ponad 20 milionów złotych.

1-5255

Foto: cba.gov.pl / zdjęcie poglądowe

CBA poinformowało o zatrzymaniu 9 osób, właścicieli podmiotów gospodarczych ze Śląska, działających w różnych branżach. Czynności podejmowane przez agentów Biura mają związek ze śledztwem toczącym się w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie w sprawie działania zorganizowanej grupy przestępczej.

Zatrzymane osoby wprowadzały do obiegu fikcyjne faktury VAT opiewające na kwotę ponad 20 milionów złotych. Oszuści działali tylko po to, by wyłudzać ze Skarbu Państwa nienależny podatek VAT – mówi Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu przeszukań, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty między innymi działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA z delegatur w Katowicach, Rzeszowie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku i Warszawie zabezpieczają dokumentację finansowo-księgową w siedzibach 30 podmiotów gospodarczych działających na terenie kilku województw, w tym śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Jest to pierwsza realizacja CBA w tej sprawie, która ma rozwojowy charakter.

Źródło: cba.gov.pl

09-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-cba-w-akcji-zatrzymano-9-osob-za-wyludzenia-vat-4779-00r2kc