REKLAMA

Rzeszowskie CBA kontroluje państwową spółkę Gaz-System

RZESZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Rzeszowie rozpoczęli kontrolę w spółce Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. CBA sprawdza okoliczności związane z inwestycją na rozbudowę węzła Rembelszczyzna.

pexels-photo-357440

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

Jak poinformowało we wtorek 10 listopada br. CBA, funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA 21 października rozpoczęli kontrolę w państwowej spółce Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. Kontrolowana spółka jest krajowym operatorem systemu przesyłowego na terenie Polski, odpowiedzialnym za przesył gazu ziemnego, co stanowi o jej szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym.

Kontrola CBA dotyczy realizowanej w latach 2012-2016 inwestycji na rozbudowę węzła Rembelszczyzna w ramach budowy gazociągu wysokiego ciśnienia. Czynności kontrolne koncentrować się będą na weryfikacji zmian wprowadzonych do opisanego zamówienia, zarówno w postaci rozwiązań zamiennych, jak również zawierania dodatkowych umów w trybach pozaprzetargowych.

Działania CBA zmierzać będą do ustalenia, czy powyżej opisane działania mogły doprowadzić do powstania szkody w wielkich rozmiarach po stronie Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

Jak podaje CBA, przewidywany czas trwania kontroli, to 3 miesiące. Okres ten może zostać jednak przedłużony o kolejne 6 miesięcy.

Źródło: CBA

10-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-cba-kontroluje-panstwowa-spolke-gaz-system-6557-00r2kc