REKLAMA

Uczniowie rzeszowskiego ALO szyją maseczki ochronne dla szpitali!

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie włączyli się do akcji szycia maseczek ochronnych. W akcji pomaga im wychowawczyni, a także projektantka mody Milita Nikonorov.

Lekcja szycia maseczek online

Foto: materiały nadesłane

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie dołącza do akcji szycia maseczek ochronnych dla szpitali. Uczniowie chętnie uczestniczą w popołudniowych kursach szycia. Spotykają się co czwartek po południu na swojej grupie facebookowej. A uczy ich nie byle kto, bo wychowawczyni wraz ze znaną projektantką mody, Militą Nikonorov, która zachwyciła się pomysłem szkoły. Dla uczniów jest to fantastyczna przygoda i doskonała forma wytchnienia po mocno obciążających lekcjach online.

Ważne jest również to, że szycie maseczek to dla uczniów konstruktywny pomysł na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami związanymi z zagrożeniem koronawirusem oraz przymusową izolacją.

rodzinne szycie maseczek efekty pracy

Foto: materiały nadesłane

Do wykonania maseczki trzeba użyć odpowiedniego materiału na przykład bawełny, igły i nitki oraz elastycznych gumek. Maseczka noszona kilka godzin może zostawiać ślady na twarzy, bawełna z pewnością będzie odpowiednia dla naszej skóry. Samo szycie nie jest trudne, podczas lekcji udzielam uczniom prostych instrukcji i wspólnie robimy coś dobrego dla innych. Możemy pobyć razem, to szczególnie ważne, gdy uczniowie nie chodzą do szkoły – informuje dr Aldona Dydek. nauczycielka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

W szycie maseczek może się zaangażować każdy. Każdy uczeń, rodzic, każdy członek rodziny, który potrafi szyć lub posługiwać się nożyczkami. – Przy tej akcji wspaniale widać jak wiele jest osób, które chcą pomóc. Każdy może również uszyć maseczkę dla siebie, dla swoich bliskich, a zwłaszcza dla dziecka, bo te dostępne w sprzedaży dla maluszków są za duże. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! W razie porad, instrukcji jesteśmy do waszej dyspozycji – dodaje dr Aldona Dydek.

Warto dodać, że dzięki współpracy ALO w Rzeszowie z Hufcem ZHP Nowy Dwór Mazowiecki, maseczki będą atestowane i użytkowane w szpitalach.

Maseczki 1

Źródło: materiały nadesłane

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)