REKLAMA

UDOSTĘPNIJ: Rzeszowskie akrobatki mogą pojechać na mistrzostwa Europy. Trwa zbiórka pieniędzy!

Akrobatki z klubu “Piramida” Rzeszów mają szansę wyjazdu na mistrzostwa Europy w akrobatyce sportowej, które odbędą się w Izraelu. Niestety dyscyplina ta nie jest finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawodniczki muszą pokryć sporą część kosztów wyjazdu. By wesprzeć akrobatki, utworzono zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

280f6c48d18939f416ebb2c97f3934ab_0-229-1501-520
Foto: zrzutka.pl

Weronika Filip i Klaudia Maksimek – zawodniczki Klubu Sportowego “Piramida” Rzeszów wywalczyły sobie możliwość udziału w mistrzostwach Europy w akrobatyce sportowej, które odbędą się w Izraelu w 23-27 października 2019 roku. Mistrzostwa Europy są najbardziej prestiżowymi zawodami w tej dyscyplinie na Starym Kontynencie i biorą w nich udział najlepsi zawodnicy z całej Europy.

Akrobatki “Piramidy” Rzeszów uzyskały powołanie do polskiej kadry narodowej oraz otrzymały rekomendację Polskiego Związku Gimnastycznego do startu w mistrzostwach Europy. Jedynie dwa kluby z jednej kategorii w kraju mogą otrzymać takie rekomendacje. Zawodniczki spełniły powyższe warunki, dzięki świetnym wynikom w przeciągu ostatniego roku.

Na co dzień dziewczyny trenują w Rzeszowie pod okiem Trenera Andrzeja Sokołowskiego. Dla Weroniki , jest to nie lada wyzwanie, ponieważ na treningi dojeżdża ze Stalowej Woli (70 kilometrów), a na sali treningowej dziewczyny spędzają 4-6 razy w tygodniu po 3-4 godziny. Wymaga to od nich dużej dyscypliny oraz umiejętności zarządzania czasem, aby pogodzić wymagające treningi oraz obowiązki szkolne – czytamy na portalu zrzutka.pl.

Wyjazd na mistrzostwa Europy wiąże się z ogromnymi kosztami. Ze względu na to, że nie jest to sport olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki nie finansuje tej dyscypliny w kategoriach wiekowych 11-16 oraz 12-18. Koszt wyjazdu, utrzymania na miejscu, uszycia strojów reprezentacji oraz potrzebnych opłat startowych i licencji wynosi około 5000 złotych za jedną osobę.

Zawodniczki rzeszowskiego klubu można wesprzeć w specjalnej zbiórce, uruchomionej poprzez portal zrzutka.pl. Jest ona dostępna pod tym LINKIEM.

Wszystkie zebrane środki trafią na konto klubu “Piramida” Rzeszów i zostaną przeznaczone dla wspomnianych akrobatek.

Źródło: zrzutka.pl

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowskie-akrobatki-moga-pojechac-na-mistrzostwa-europy-trwa-zbiorka-pieniedzy-5043-00r2kc