REKLAMA

Rzeszowski złodziej-rekordzista. 21-latek oskarżony o 40 przestępstw

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z Rzeszowa wyjaśnili sprawę włamań na terenie ogródków działkowych. 21-latek, od jesieni ubiegłego roku, włamywał się do altanek i kradł wszystko, co miało jakąkolwiek wartość.

5

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Od kilku dni policjanci pracowali nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności włamań, o które podejrzewany był 21-letni mieszkaniec Rzeszowa. W środę ukrywającego się mężczyznę na terenie Parku Papieskiego rozpoznali i zatrzymali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. O zatrzymaniu można przeczytać tutaj.

Funkcjonariusze wyjaśniający okoliczności włamań mieli sporo pracy, bo okazało się, że mężczyzna działał na terenie rodzinnych ogródków działkowych od września ubiegłego roku. W tym czasie włamał się i okradł kilkadziesiąt altanek. Ginęło z nich wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Były to narzędzia, sprzęt ogrodniczy i turystyczny, kable, przewody i przedłużacze, drobny sprzęt AGD. W kilku przypadkach jego łupem padło kilka kilogramów orzechów, akordeon, a nawet pościel. Pokrzywdzeni straty oszacowali na niemal 16 tys. złotych.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. W piątek 21-latek uczestniczył w wizji lokalnej wskazując okradzione altanki. Łącznie policjanci przedstawili zatrzymanemu 40 zarzutów włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

za: KMP Rzeszów

21-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-zlodziej-rekordzista-21-latek-oskarzony-o-40-przestepstw-az003