REKLAMA

Rzeszowski zespół Hermetic Evolution powraca z nowym albumem!

|

Rzeszowski zespół Hermetic Evolution powraca z nowym albumem!

Rzeszowski zespół Hermetic Evolution powraca po sześciu latach przerwy ze swoim trzecim albumem zatytułowanym „H 3.0: Ecce Homo” –  następcą płyt „Kajdany Istnienia” (2012) oraz „H 2.0: Deus Ex Machina” (2013). Nowe wydawnictwo zespołu to najbardziej bezkompromisowy i surowy materiał w dorobku grupy, która tym razem postanowiła zmierzyć się z największymi problemami natury psychologicznej i społecznej, z jakimi boryka się współczesny człowiek.

Foto - Hermetic Evolution (fot. Michał Drozd) - 3

Foto: Michał Drozd / mat. prasowe

Hermetic Evolution to polski zespół powstały w 2011 roku. W pierwszych latach działalności formacja dzieliła scenę z takimi grupami, jak Luxtorpeda, Strachy Na Lachy, Oddział Zamknięty, Farben Lehre, Sztywny Pal Azji, Thy Disease i Disperse, a jej muzykę można było usłyszeć na kanałach znanych youtuberów – Niekrytego Krytyka i Cyber Mariana. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to: Nagroda Publiczności VII Ogólnopolskiego Festiwalu “Rockowa Noc”, Nominacje do Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów “Werbel 2012” i „Werbel 2020” oraz kwalifikacja do dogrywki Przeglądu Młodych Zespołów Cieszanów Rock Festiwal.

Po intensywnej aktywności wydawniczej i koncertowej, która przypadła na lata 2012-2014 zespół zawiesił do odwołania swoją muzyczną działalność. Reaktywację w oryginalnym składzie przyniósł dopiero rok 2019, w którym muzycy postanowili ponownie przypomnieć o sobie za sprawą kolejnego wydawnictwa. Efekt ponad rocznej pracy zespołu to album zatytułowany „H 3.0: Ecce Homo”, który zawiera pięć premierowych utworów oraz trzy bonusowe nagrania z okazji 10-lecia płyty „Era Chaosu” macierzystej grupy Hermetic Insanity.

„H 3.0: Ecce Homo” to nie tylko nowy rozdział w historii Hermetic Evolution i eksplorowanie nowych rejonów muzycznych, ale także powrót do samych korzeni zespołu i ukłon w stronę wcześniejszej twórczości. W warstwie lirycznej albumu grupa mierzy się z największymi problemami współczesnego człowieka, takimi jak wirtualna alienacja, emocjonalne uzależnienie, eugenika społeczna czy megalomania rządzących. Zamierzony „ludzki” charakter utworów potęguje całkowita rezygnacja z warstwy elektronicznej, z którą zespół był dotychczas nieodłącznie kojarzony.

Okładka - H 3.0 Ecce Homo

Foto: mat. prasowe

Album „H 3.0: Ecce Homo” został nagrany i wyprodukowany przez Hermetic Evolution w składzie: Maciej Jendyk – wokal, Wojciech Piórkowski – gitara, Jakub Skrzypiec – bas oraz Daniel Czarnota – perkusja. Płyta miała swoją premierę w dniu 28 grudnia 2020 roku i jest dostępna na oficjalnym kanale YouTube Hermetic Evolution oraz takich platformach muzycznych, jak Spotify, iTunes, Apple Music, Tidal, Deezer, Amazon, Bandcamp i SoundCloud.

Źródło: materiały nadesłane

17-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-zespol-hermetic-evolution-powraca-z-nowym-albumem-7014-00r2kc