REKLAMA

Rzeszowski WSIiZ przeprowadza egzaminy dyplomowe online

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 26 marca egzaminy dyplomowe przeprowadzane są w trybie online. W tym trybie odbywają się też zajęcia dydaktyczne.

 Jukub_Glogowski_foto

Foto: materiały nadesłane

Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez Premiera Jarosława Gowina decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od 14 marca przeprowadzono online ponad 80 procent wszystkich zaplanowanych zajęć dydaktycznych.

Dzięki narzędziu Blackboard Collaborate Ultra na platformie Blackboard kontakt studentów z wykładowcami ma miejsce w czasie rzeczywistym. Nowoczesny system e-learningowy pozwala na przeprowadzanie wideokonferencji, prezentację wybranych  plików, daje możliwość udostępniania obrazu pulpitu (co pomaga w konsultacjach z zakresu obsługi aplikacji) oraz pisania ręcznego (co jest przydatne w nauczaniu matematyki i przedmiotów pokrewnych). Duża część zajęć przeprowadzana jest z domów wykładowców, zaś studenci korzystają ze swoich tabletów lub smartfonów.

Od 26 marca na uczelni istnieje także możliwość przeprowadzania egzaminów dyplomowych w trybie online. Pierwsze takie obrony już się odbyły, a w najbliższych tygodniach będzie ich kilkadziesiąt. O długości sesji dla obron na danym kierunku studiów decyduje odpowiedni Prodziekan.

Wszystkie sesje są nagrywane i pozostają w zasobach platformy Blackboard. Dla przeprowadzenia obrony niezbędny jest ze strony wszystkich zainteresowanych podmiotów (student, członkowie komisji egzaminacyjnej, promotor oraz recenzent) komputer z dostępem do Internetu, wyposażony w kamerę i mikrofon. Zgodnie z wytycznymi uczelni, na ekranie monitora widoczna musi być postać studenta (do pasa) oraz jego dłonie, co pozwala na ograniczenie możliwości korzystania przez studenta z dodatkowych materiałów. Student ma patrzeć bezpośrednio w kamerę.

Źródło: WSIiZ w Rzeszowie / materiały nadesłane

01-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-wsiiz-przeprowadza-egzaminy-dyplomowe-online-7673-00r2kc