REKLAMA

W niedziele rzeszowski półmaraton. Będą utrudnienia. Bądź przezorny i sprawdź jakie!

RZESZÓW. Bez utrudnień dla kierowców obejść się nie może. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość, a my przypominamy, że bieg to także akcja na rzecz półrocznej Julki, która urodziła się z poważną złożoną siniaczą wadą serca.

W niedzielę, 12 kwietnia, odbędzie się 8. PKO Półmaraton Rzeszowski, nad którym patronat medialny mają redakcje Rzeszów24.pl i P24.pl. Na chwilę obecną do biegu zapisało się już 1200 osób, co zaskoczyło samych organizatorów. W ubiegłym roku w półmaratonie wzięło udział około 800 biegaczy.

Utrudnienia w ruchu
Początek i koniec trasy wyznaczony został w Millenium Hall. Bieg będzie odbywał się ulicami, więc konieczne będzie częściowe bądź całkowite wyłączenie ich z ruchu.

Aleja Kopisto będzie zamknięta w godzinach od 7 do 16. Ulice Szopena, Targowa i Hetmańska w godzinach od 11 do 16, ale po przebiegnięciu ostatniego zawodnika od razu je będziemy otwierać – mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Z ruchu wyłączone zostaną także Śródmieście: ul. Grunwaldzka, Jana III Sobieskiego, Kopernika, Matejki oraz Kościuszki.

Trasa półmaratonu:

źródło: runrzeszow.pl

źródło: runrzeszow.pl

Biuro Zawodów będzie znajdować się w Millenium Hall obok punku informacyjnego. Otwarte będzie w sobotę od 15 do 16 i w niedzielę od 8 do 11.30. W tym czasie będzie można odebrać pakiety startowe.

Organizatorzy zachęcają uczestników do zostawienia swoich samochodów na parkingu przy hali Podpromie. Tam też będą dostępne szatnie i prysznice. Na trasie zostaną przygotowane punkty odżywcze na ok. 5 km (ul. Hetmańska), 10 km (ul. Kopisto) i 15 km (ul. Hetmańska). Na punktach odżywczych przygotowane będą : woda, izotonik i banany.

Będzie wiele niespodzianek
Bieg rozpocznie się o godzinie 9.30. Wtedy wystartują przedszkolaki, później uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ze szkół średnich. O g. 12 rozpocznie się bieg główny, przed którym rozgrzewkę poprowadzi Matylda Kowal (ambasador Biegów w Rzeszowie), która w marcu podczas Mistrzostw Polski Seniorów w biegach przełajowych zdobyła brązowy medal.

Matylda Kowal odebrałą oficjalne gratulacje od wiceprezydenta Stanisława Sienko.

Matylda Kowal odebrała oficjalne gratulacje od wiceprezydenta Rzeszowa Stanisława Sienko.

Wiemy już także, kto wystartuje z numerem 1! Będzie to Maciej Kurzajewski, prezenter telewizyjny i dziennikarz sportowy.

Nr 500, został dziś oficjalnie wręczony przez wiceprezydenta Stanisława Sienko, Renacie Grabskiej, utytułowanej zawodniczce w biegach długich i ultra długich. Będzie to dla niej 500 bieg!

fot. Wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko oraz Renata Grabska.

Wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko oraz Renata Grabska z nr. 500.

W ramach akcji PKO Rzeszów Biega w tym roku odbędą się jeszcze dwa biegi: III PKO Maraton Rzeszowski (18 października) oraz III Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada). Zapisy trwają!

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Jeśli pobiegniesz, pomożesz Julce. 12 kwietnia odbędzie się rzeszowski półmaraton!

10-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)