REKLAMA

Rzeszowski Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej (VIDEO, ZDJĘCIA)

Rzeszowski Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę 9 lipca 2023 r., na rzeszowskim rynku odbył się Rzeszowski Marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Marsz po raz drugi zorganizowało Podkarpackie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie w 80. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943–1945.

DSC_0536 (2) (1)

Dokładnie 11 lipca (czyli dziś) przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Jednak od weekendu trwają różnego rodzaju uroczystości upamiętniające tę tragedię. W Rzeszowie Marsz Pamięci został podzielony na 2 części. Pierwsza część rozpoczęła się od wystąpień artystycznych dzieci i młodzieży. Po pierwszym z wielu wystąpień odśpiewano hymn, a następnie głos zabrała ocalała z ludobójstwa, pani Kazimiera Sarnikowska, która opowiadała historię swoją i swojej rodziny z tamtego okresu.

DSC_0614 (2) 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo gdzie zobaczycie i usłyszycie relację pani Kazimiery, a także występy dzieci ,młodzieży, interpretacje wierszy, czy skrót faktów historycznych i genezy tamtych  wydarzeń 

źródło: materiały własne


11-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)