REKLAMA

Rzeszowski “Kundelek”: 686 psów i kotów znalazło nowy dom w 2020 roku

RZESZÓW / PODKARPACIE. 686 psów i kotów – podopiecznych schroniska “Kundelek” znalazło w 2020 roku nowy dom. Rzeszowskie schronisko podsumowało miniony rok.

YNa0KuVjc4_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

W tym roku bezdomność zakończyła się dla 686 psów i kotów, które trafiły do schroniska Kundelek. Dodatkowo dzięki naszym wspólnym wysiłkom wiele psów i kotów wróciło do siebie do domu bez wizyty w schronisku. Dzięki ludziom dobrej woli, którzy przetrzymali je u siebie w domu przez godzinę, dzień, do czasu znalezienia właściciela lub nowych domów nigdy nie musiały zaznać stresu pobytu w schronisku. Każdy z nas może zapewnić schronienie bezdomnemu zwierzęciu, otoczyć opieką, pomóc wrócić bezpiecznie do domu – poinformowało w komunikacie na swojej stronie internetowej rzeszowskie schronisko dla bezdomnych psów i kotów “Kundelek”.

W 2020 roku “Kundelek” przyjął dokładnie 373 psy i 313 kotów, nowy dom znalazło 386 psów i 257 kotów. Pracownicy schroniska nie kryją zadowolenia z tego, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej dla wielu psów i kotów udało się znaleźć nowy dom.

Szczególnie wdzięczni jesteśmy osobom, które zwierzętom bezdomnym z naszego schroniska zapewniały i nadal zapewniają domy tymczasowe, w których psy i koty mają prawdziwą szansę pokazać swój charakter, odzyskać spokój ducha i zaufanie do ludzi – mówią pracownicy rzeszowskiego “Kundelka”.

Informacje o zwierzętach przebywających w schronisku można uzyskać bezpośrednio od opiekunów zwierząt od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00, w soboty w godz. 10.00 – 14.00 oraz pod numerem telefonu 510 170 787. W niedzielę i święta informacja telefoniczna nie jest dostępna.

Źródło: Schronisko “Kundelek”

05-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-kundelek-686-psow-i-kotow-znalazlo-nowy-dom-w-2020-roku-7819-00r2kc