REKLAMA

Rzeszowski komendant odchodzi na emeryturę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Służbę zakończył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie Konrad Wolak. Komendant po 27 latach służby przeszedł na emeryturę. Funkcję Komendanta pełnił przez 8 lat.

policjant amerytayra

foto: KWP

W poniedziałek (15.10) policjanci i pracownicy  z rzeszowskiej komendy pożegnali odchodzącego na emeryturę mł. insp. Konrada Wolaka I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie. Uroczysta odprawa kadry kierownicza komendy, w związku ze zdaniem obowiązków, odbyła się w świetlicy Komisariatu Policji I w Rzeszowie. W uroczystości oprócz policjantów uczestniczyli również Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wiceprezydent Rzeszowa Henryk Wolicki, kanclerz kurii diecezjalnej ks. Stanisław Słowik, kapelan podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman, a także Prokurator Okręgowy w Rzeszowie Łukasz Harpula, Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów Renata Krut i Prokurator Rejonowy w Rzeszowie Piotr Pawlik. Gościem odprawy był również były Komendant Miejski Policji w Rzeszowie, inspektor w stanie spoczynku Witold Szczekala.

Podczas uroczystości, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania podziękował odchodzącemu na emeryturę mł. insp. Konradowi Wolakowi za trud i poświęcenie podczas wieloletniej służby. Podkreślił, że przez wiele lat będąc zastępcą komendanta nadzorował niezwykle ważny pion kryminalny i dochodzeniowy rzeszowskiej komendy. Nadmienił, że komendant Wolak jeszcze rano uczestniczył w roboczej odprawie, do ostatniej chwili angażując się w życie komendy.  

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Podziękowania za znakomitą współpracę i rzetelną służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, odchodzącemu na emeryturę komendantowi, złożyli również przedstawiciele samorządu. Zarówno Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz reprezentujący Prezydenta Rzeszowa Henryk Wolicki podkreślili niezwykłe zaangażowanie komendanta i jego niezaprzeczalny wkład w podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. W imieniu Biskupa rzeszowskiego podziękowania za pełnioną służbę przekazali obecni na odprawie duchowni. Odchodzącemu komendantowi w imieniu prokuratorów podziękował za wieloletnią współpracę Prokurator Okręgowy w Rzeszowie.

Komendanta pożegnali również pracownicy komendy. Dziękując za lata wspólnej pracy zwrócili uwagę na skuteczne działania zmierzające do poprawy wyposażenia, warunków pracy, oraz zwiększenia bezpieczeństwa policjantów i pracowników komendy. Do podziękowań dołączył się również inspektor w stanie spoczynku Witold Szczekala.

Odchodzący komendant był również związkowcem, członkiem Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów. Swoje podziękowania przekazali również koledzy związkowcy.

Mł. insp. Konrad Wolak podziękował wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom komendy, za profesjonalną, pełną poświęcenia służbę oraz pracę. Ich postawa przyczyniła się do sukcesywnego ograniczania przestępczości i wzrostu społecznego zaufania do naszej formacji.

Komendant służył w Policji od 27 lat. Przez większość swojej policyjnej kariery związany był z Komendą Miejska Policji w Rzeszowie. Pracował w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą. Był naczelnikiem tego wydziału, a 9 czerwca 2010 roku został mianowany I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie.   

Podczas odprawy Komendant Miejski Policji insp. Bogusław Kania odczytał rozkaz komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie powierzający z dniem 16 października obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie nadkom. Markowi Workowi, pełniącemu do dnia powołania funkcję Komendanta Komisariatu Policji I w Rzeszowie. Obowiązki komendanta komisariatu przejmie podinsp. Krzysztof Łysek.

16-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)