REKLAMA

Pomoc niepełnosprawnym i… zespół muzyczny. Rzeszowski kapłan wyróżniony

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pomaga dzieciom niepełnosprawnym na Ukrainie. Jego starania doceniła Fundacja Heleny Pyz. Ksiądz Grzegorz Ząbek z parafii Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie otrzymał nagrodę Specjalną “Świt życia – Promień”.

8

fot: parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

Ksiądz Ząbek jest misjonarzem na Ukrainie. Pomaga dzieciom niepełnosprawnym w miejscowości Załucz. Jest odpowiedzialny za powoływanie wolontariuszy oraz zapewnianie pomocy medycznej chorym dzieciakom.

Oprócz wsparcia materialnego, ksiądz nie zapomina o obowiązkach duszpasterskich. Zawsze stara się trafiać do serc najmłodszych, poświęcając im wiele swojego czasu.

Sam wyróżniony mówi, że kontynuuje dzieło księdza Jana Radonia, swojego poprzednika. Nagrodę traktuje jako całokształt starań wszystkich wolontariuszy, którzy angażują się w działania ośrodka.

Ksiądz Ząbek podczas pobytu w Polsce pracuje jako katecheta w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Wraz z uczniami wpadł na pomysł założenia zespołu muzycznego. Czekamy na pierwsze efekty!

(az)

07-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-kaplan-wyrozniony