REKLAMA

Rzeszowski judoka w kadrze na Mistrzostwa Świata

Podopieczny klubu Millenium Rzeszów znalazł się w polskiej kadrze na Mistrzostwa Świata.

fot. Pixabay

 

Judo jest znaną sztuką walki, która została stworzona w Japonii. Jak w każdym innym sporcie, rozgrywane są w tej dyscyplinie Mistrzostwa Świata.  W tych tegorocznych, rozgrywanych w azerbejdżańskim Baku, wystąpi zawodnik reprezentujący barwy klubu Millenium Rzeszów – Michał Bartusik. Rywalizował on będzie w kategorii do 73 kg. Zawody tej kategorii wagowej odbędą się 22 września tego roku.

Polskę nie jest anonimowym krajem na mistrzostwach świata w judo. Łącząc starty zarówno kobiet jak i mężczyzn, nasz kraj znajduje się na trzynastym miejscy kwalifikacji medalowej wszechczasów. Nasi reprezentanci zdobyli łącznie 32 medale (6 złotych, 3 srebrne i 23 brązowe). Niekwestionowanym liderem tej kwalifikacji jest Japonia dorobkiem 315 medali (nieco ponad 160 więcej niż druga w tabeli Francja!).

Ciekawi występów polskich judoków na międzynarodowej arenie nie muszą jechać aż do Azerbejdżanu. Pierwszego września odbędzie się bowiem Puchar Europy w Bratysławie. Oprócz Michała Bartusika wystąpią tam również dwaj inni zawodnicy reprezentujący barwy rzeszowskiego Millenium – Michał Majcher i Norbert Majcher.

29-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-judoka-w-kadrze-na-mistrzostwa-swiata-rz5ap