REKLAMA

Rzeszowski IPN zaprasza na darmową projekcję filmu “Powidoki” w kinie Zorza

IPN w Rzeszowie zaprasza po odbiór darmowych wejściówek na film “Powidoki” Andrzeja Wajdy. Projekcja odbędzie się 11 grudnia w ramach wtorku z IPN w kinie Zorza.

cinema-2093264_960_720

Foto: Pixabay.com

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie Zorza, zaprasza na projekcję filmu „Powidoki” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Produkcja jest inspirowana biografią polskiego malarza Władysława Strzemińskiego, współzałożyciela i wykładowcy w PWSP w Łodzi. Film opowiada o okresie stalinizmu w Polsce, gdy Władysław Strzemiński sprzeciwiał się narzuconej przez komunistyczną władzę doktrynie socrealizmu, by zostać wiernym sobie. Produkcja w reżyserii Wajdy w 2017 roku była nominowana do Oscara.

Pokaz odbędzie się we wtorek 11 grudnia 2018 r. w Kinie Zorza w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Projekt realizuje Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Projekcja zostanie poprzedzona wprowadzeniem historyka IPN.

Dostępność bezpłatnych wejściówek do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek jest możliwy w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od poniedziałku 3 grudnia od godziny 13.00 i w Kinie „Zorza” od 4 grudnia.

Film dozwolony od lat 15.
Czas trwania seansu: 98 minut.

Źródło: rzeszow.ipn.gov.pl

29-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)