REKLAMA

Rzeszowski Dom Kultury wydawcą płyty „Rockowyja – Rzeszowska Scena Alternatywna 2010-2014”

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury prezentuje swoje najnowsze wydawnictwo płytowe w postaci składanki pt. „Rockowyja – Rzeszowska Scena Alternatywna 2010-2014”. Album stanowi podsumowanie pięciu lat festiwalu „Rockowyja” i znalazły się na nim utwory dwunastu lokalnych wykonawców.

Festiwal Zespołów Alternatywnych „Rockowyja” po raz pierwszy zorganizowany został w 2010 roku. Od tego momentu organizowany jest corocznie przez Rzeszowski Dom Kultury filia „Wilkowyja” zlokalizowany w Rzeszowie przy ul. Olbrachta 120. W roli gwiazd wieczoru dotychczasowych edycji można było zobaczyć takie zespoły, jak Jesus Chrysler Suicide, Malchus, Diaboł Boruta, Neuron i Frowst.

Konkurs

Celem festiwalu jest ukazanie bogactwa alternatywnej sceny muzycznej w Rzeszowie. Do udziału zapraszani są każdego roku wykonawcy o różnym stażu muzycznym, wykonujący alternatywne odmiany muzyki rockowej i metalowej. Zamierzeniem organizatorów jest promocja rzeszowskiej sceny alternatywnej, poprzez prezentację na scenie lokalnych zespołów muzycznych o różnym stażu i dorobku artystycznym.

Pomysłodawcą albumu muzycznego podsumowującego 5-lecie imprezy jest Daniel Czarnota – pracownik Rzeszowskiego Domu Kultury, twórca festiwalu i założyciel rzeszowskiej grupy muzycznej Hermetic Evolution. Na płycie znalazły się utwory dwunastu zespołów, które miały okazję zaprezentować się podczas minionych edycji „Rockowyi”. Kolejna edycja festiwalu zaplanowana została na 11 września 2015 roku.

Uwaga! Rzeszowski Dom Kultury rozdaję aż 100 bezpłatnych egzemplarzy płyty. Aby zdobyć album wystarczy wziąć udział w konkursie zorganizowanym na Facebooku, który znaleźć można tu.

źródło: UM Rzeszów

23-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-dom-kultury-wydawca-plyty-rockowyja-rzeszowska-scena-alternatywna-2010-2014