REKLAMA

Rzeszowski Dom Kultury odwołał zimowe półkolonie dla dzieci

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski Dom Kultury odwołał zimowy wypoczynek dla dzieci. Półkolonie zostały odwołane ze względu na ogłoszoną niedawno narodową kwarantannę.

Zimowy wypoczynek w Rzeszowskim Domu Kultury 2020 (fot. RDK) - 1

Foto: RDK / mat. prasowe

W związku z decyzją Rady Ministrów o wprowadzeniu w okresie od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku kwarantanny narodowej z przykrością informujemy, że nie odbędą się półkolonie zimowe zaplanowane na styczeń 2021 roku – poinformował Rzeszowski Dom Kultury.

Wszystkie osoby, które już dokonały opłaty za udział dzieci w półkoloniach zimowych, otrzymają zwrot środków na konto, z którego opłata została uiszczona – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu rząd ogłosił kwarantannę narodową, która ma trwać od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe,
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze,
  • Zamknięte stoki narciarskie,
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego,
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

W trakcie dwóch turnusów organizowanych przez RDK, czyli od 4 do 8 stycznia 2021 roku oraz od 11 do 15 stycznia 2021 roku, w godzinach od 7:30 do 16:30 miały odbywać się półkolonie dla najmłodszych rzeszowian, a w trakcie nich: atrakcyjne warsztaty tematyczne, animacje, zabawy, a także konkurencje rekreacyjne i sportowe. Zapisy rozpoczęto 7 grudnia.

Rzeszowski Dom Kultury, w wyniku ogłoszonych przez rząd obostrzeń, odwołał zimowe półkolonie. Nie oznacza to jednak, że pozostałe zajęcia artystyczne się nie odbywają. Są one organizowane nadal, z zachowaniem zasad sanitarnych.

Źródło: red., RDK

 

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-dom-kultury-odwolal-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-442-00r2kc