REKLAMA

Rzeszowski Dom Kultury laureatem ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”

Rzeszowski Dom Kultury został jednym z laureatów trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”. Zgłoszony przez instytucję projekt pod nazwą „Aktywny Senior na Wiosnę” zajął drugie miejsce spośród 130 zgłoszonych zadań. Zdobyty grant w wysokości 5000 złotych zostanie przeznaczony na organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej na terenie całego miasta.

Przybyszówka
Foto: RDK

Wygrana w ogólnopolskim konkursie „Adamed dla Seniora” stanowi wielkie wyróżnienie dla Rzeszowskiego Domu Kultury. Rok 2020, w którym zrealizujemy nasze zwycięskie zadanie pod nazwą „Aktywny Senior na Wiosnę”, będzie rokiem świętowania jubileuszu 10-lecia naszej instytucji – mówi Mariola Cieśla, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

„Adamed dla Seniora” to program społeczny realizowany przez firmę Adamed, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych. W ramach programu Adamed wspiera Seniorów w systemie ochrony zdrowia – troszczy się o ich kondycję, sprawność fizyczną. Zajmuje się promocją profilaktyki zdrowia, która pozwala odpowiednio wcześniej dostrzegać problemy zdrowotne oraz przełamuje stereotypy związanych z codziennością Seniorów.

Rzeszowski Dom Kultury przeznaczy zdobyty grant na realizację projektu „Aktywny Senior na Wiosnę”. Zadanie zakłada organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej, które odbędą się wiosną w różnych filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta Rzeszowa. W każdej z placówek odbędą się warsztaty o innym charakterze, a ich zakres będzie obejmował zagadnienia związane z takimi sferami życia, jak profilaktyka zdrowotna, odżywianie, pielęgnacja ciała czy aktywność fizyczna. Finał projektu stanowić będzie specjalna edycja popularnej Potańcówki Miejskiej dla Seniorów w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.

Dołożymy wszelkich starań, aby realizowany projekt okazał się znakomitym zwieńczeniem naszej wieloletniej działalności na rzecz Seniorów, jak również stanowił początek zupełnie nowego rozdziału naszej historii, w którym nie zabraknie kolejnych ciekawych inicjatyw Rzeszowskiego Domu Kultury na rzecz wszystkich mieszkańców powyżej sześćdziesiątego roku życia – dodaje dyrektor RDK.

Rzeszowski Dom Kultury istnieje od 2010 roku i od początku swojej działalności prowadzi wielozakresowe działania na rzecz Seniorów. W swojej ofercie posiada specjalne zajęcia dla grupy wiekowej 60+, multidyscyplinarne cykle warsztatów i spotkań dla Seniorów oraz cotygodniowe Potańcówki Miejskie dla Seniorów.

 

Źródło: RDK

18-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowski-dom-kultury-laureatem-ogolnopolskiego-konkursu-adamed-dla-seniora-7934-00r2kc