REKLAMA

Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2015 rok oficjalnie przyjęty. Mieszkańcy mogą wydać 6,5 mln zł

RZESZÓW. Rada Miasta Rzeszowa zaakceptowała budżet obywatelski na 2015 rok. Uchwała została przyjęta jednomyślnie podczas ostatniej sesji. Wiadomo, że fundusze na projekty będą większe niż dotychczas. Przyszły budżet opiewa na kwotę 6,5 mln złotych, czyli o półtora miliona więcej niż obecnie.

Z tego zagwarantowanych jest 500 tys. zł na zadania społeczne, np. sportowe, edukacyjne, czy kulturalne. Wprowadzone też zostały różne ułatwienia, m.in. głosowanie przez Internet oraz merytoryczne wsparcie Urzędu Miasta dla autorów wniosków. Ponadto uproszczony został formularz do zgłaszania propozycji zadań. Kolejną zmianą jest zmniejszenie liczby głosów przysługujących jednej osobie – z trzech do dwóch. Dodatkowo wydłużono czas na przyjmowanie propozycji zadań od mieszkańców do 2 czerwca. Weryfikacja zgłoszeń potrwa do 23 czerwca, natomiast głosowanie do 14 lipca.

IMG_0345

Andrzej Dec przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa (z prawej) i Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa (z lewej)

– Na pewno zaproponowane rozwiązania nie zadowolą wszystkich mieszkańców Rzeszowa. W kraju funkcjonują różne modele budżetów obywatelskich i warto będzie jeszcze udoskonalać nasz ale wydaje mi się, że nowy RBO jest i tak lepszą wersją jego poprzednika, który przecież odniósł swój ogromny sukces mówi Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa (PiS).

Weryfikację wniosków przeprowadzi komisja, w skład której wejdzie pięciu radnych (tych samych co rok temu) oraz siedmiu przedstawicieli prezydenta, będą to dyrektorzy odpowiednich wydziałów i jednostek. – Zwycięskie projekty poznamy na wakacjach mówi Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta (PO).

Wzory wniosków w wersji elektronicznej dostępne są na stronie Urzędu Miasta a w formie papierowej w ratuszu (ul. Rynek 1), w biurze Rady Miasta (al. Pod Kasztanami 8) oraz w siedzibach rad osiedli, a także w punktach informacyjnych Urzędu Miasta w hipermarketach Real i Leclerc oraz Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta w galerii Plaza, Nowy Świat i Millenium Hall.

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)