REKLAMA

Rzeszowska przychodnia z kącikiem zabaw dla dzieci? Zagłosuj! (WIDEO)

|

Rzeszowska przychodnia z kącikiem zabaw dla dzieci? Zagłosuj! (WIDEO)

Ruszyła kolejna odsłona akcji Serenada dla dzieci, której celem jest wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci. Dzięki niej, w przychodniach zdrowia i poczekalniach szpitalnych w całej Polsce, powstaną kąciki zabaw dla dzieci. W konkursie bierze udział również Rzeszów.

images_cms-image-000221201

Foto: materiały prasowe

Do 13 grudnia potrwa głosowanie, które rozstrzygnie, w jakich miastach pojawią się “Serenadowe Kąciki Zabaw” dla dzieci. Każde takie miejsce wyposażone będzie w dużą interaktywną zabawkę, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi oraz mebelki w ciepłej żółtej barwie. Każdy kącik zawiera cztery gry edukacyjne, które znakomicie rozwijają koordynację ruchową i koncentrację dzieci oraz pobudzają ich wyobraźnię.

Kąciki powstaną w pięciu miejscach (po jednym z regionu), które otrzymają najwięcej głosów. W akcji bierze udział Zespół Opieki Zdrowotnej numer 2 w Rzeszowie. Głosować można raz dziennie na stronie: serenadadladzieci.pl/zaglosuj poprzez kliknięcie w serduszko przy wybranej placówce.

Idea akcji Serenada dla dzieci zrodziła się z chęci wspólnych działań na rzecz najmłodszych. Wielu z naszych pracowników jest rodzicami, a wszystkim z nas los dzieci jest po prostu bliski. Dlatego już drugi rok organizujemy akcję tworzenia kącików zabaw w przychodniach zdrowia i szpitalach. Wierzymy, że nasze kąciki z wieżą zabaw, kolorowymi mebelkami, zabawkami i materiałami edukacyjnymi, umilają dzieciom czas w oczekiwaniu na wizytę u lekarza czy badania – podsumował Edward Bajko, Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Zabawki sensoryczne, proponowane w kącikach zabaw, są doskonałą alternatywą dla kolorowych gadżetów wzorowanych na postaciach z bajek dla najmłodszych. Drewniana wieża jest znakomitym narzędziem do rozwijania kilku zmysłów jednocześnie. Przy zabawie jest zaangażowany wzrok, słuch, czy dotyk. Dzięki takim zabawkom zmysły integrują się. Integracja sensoryczna jest z kolei procesem niezbędnym przy nauce w szkole i odnoszeniu sukcesów na przykład w sporcie. Nie należy zapominać też, że w rozwoju dzieci ogromne znaczenie ma ich kreatywność, dlatego tak ważną rolę ma zabawa twórcza – mówi Ewa Kozińska – psycholog, pedagog i psychoterapeuta.

Serenada dla dzieci to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której firma tworzy i wyposaża kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Do tej pory powstało 17 serenadowych kącików. W wyniku tegorocznego głosowania dojdzie 5 kolejnych (otwarcie kącików nastąpi na początku 2020 roku) oraz kącik specjalny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Źródło: materiały nadesłane

08-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-przychodnia-z-kacikiem-zabaw-dla-dzieci-zaglosuj-1649-00r2kc