REKLAMA

Rzeszowska policja zatrzymała byłych szefów sklepów “Jedynka” (WIDEO)

|

Rzeszowska policja zatrzymała byłych szefów sklepów “Jedynka” (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Czterech mężczyzn, byłych członków zarządu rzeszowskich spółek, zatrzymali dziś policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. To efekt śledztwa, jakie prowadzone jest od ponad 6 lat. Podejrzani jeszcze dziś w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie usłyszą zarzuty. Są podejrzani mi.in. o wyłudzenia sięgające 4,8 mln złotych i oszustwa podatkowe.

303-210560
Foto: KWP w Rzeszowie / doprowadzenie zatrzymanego

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie zajmowali się tą sprawą od 2014 r. Wtedy pojawiły się pierwsze informacje o działaniu przedstawicieli spółki na szkodę jej kontrahentów. Sprawa okazała się być wielowątkowa.

By zgromadzić materiał dowodowy, który pozwoliłby przedstawić zarzuty konkretnym osobom trzeba było ogromnego zaangażowania, gromadzenia dokumentów, przesłuchiwania świadków i dokonywania żmudnych analiz. Policjanci w tym zakresie ściśle współpracowali z Prokuraturą Regionalną w Rzeszowie, która nadzoruje to śledztwo. Materiał dowodowy, jaki zgromadzono, mieści się w 160 tomach akt.

303-210568
Foto: KWP w Rzeszowie / akta sprawy

Dziś rano, policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali 4 osoby związane z przestępczym procederem. To mężczyźni w wieku od 48 do 63 lat. Trzech z nich to mieszkańcy powiatu rzeszowskiego, a jeden pochodzi z województwa mazowieckiego.

Zatrzymani to byli członkowie zarządu rzeszowskich spółek – kierownictwo sieci sklepów spożywczych „Jedynka”. W ich miejscu zamieszkania dokonano przeszukań, zabezpieczając mienie na poczet przyszłych kar.

Jeszcze we wtorek w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie mężczyźni usłyszą zarzuty. Są oni podejrzani o oszustwa na szkodę co najmniej kilkudziesięciu podmiotów. Przedstawiciele spółki wprowadzali w błąd kontrahentów, zamawiając towar, najczęściej z odroczonym terminem płatności, za który nie mieli możliwości zapłacić. Straty sięgają kwoty 4,8 miliona złotych. Usłyszą też zarzuty oszustw podatkowych, co spowodowało uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę przekraczającą 1,6 miliona złotych oraz niezłożenia wniosku o upadłość spółki.

303-210558
Foto: KWP w Rzeszowie / doprowadzenie zatrzymanego

Prokurator po zakończeniu czynności z udziałem podejrzanych będzie decydował o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KWP w Rzeszowie

21-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-policja-zatrzymala-bylych-szefow-sklepow-jedynka-wideo-6277-00r2kc