REKLAMA

Rzeszowska policja zaprasza na debatę społeczną

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie zaprasza na debatę społeczną na temat ,,Bezpieczeństwo na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych”. Debata odbędzie się w piątek, 5 października 2018 roku o godz. 10.00 w siedzibie Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie ul. Ludwika Chmaja 4.

303-172034

Foto: Podkarpacka Policja

Spotkanie odbędzie się w ramach debaty społecznej organizowanej przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Skierowana będzie przede wszystkim do działkowców, którzy w trakcie dyskusji będą mogli przedstawić swoje pomysły i oczekiwania odnośnie bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych.

Debata odbędzie się 5 października 2018 roku w siedzibie Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie ul. Ludwika Chmaja 4 i rozpocznie się o godz. 10.00. Wezmą w niej udział m.in.: przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przedstawiciele zarządu podkarpackiego PZD, zarządcy ogródków działkowych oraz działkowcy.

Na zaproszenie policjantów w debacie udział weźmie Dyrektor ds. Rozwoju i Projektów Strategicznych Instytutu Analizy Ryzyka Sławomir Adamczyk. Dyrektor przedstawi możliwości technicznego zabezpieczenia mienia na terenie działek. Wskaże także ewentualne braki w zabezpieczeniu własnego mienia.

Debata społeczna będzie miała na celu poznanie potrzeb i oczekiwań właścicieli ogródków działkowych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Umożliwi wymianę informacji o istniejących zagrożeniach oraz metodach ich eliminowania.

W programie debaty przewidziane są następujące tematy:
– informacja na temat realizowanych przez KMP w Rzeszowie programów profilaktycznych;
– informacja na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (połączona z praktyczną nauką – korzystania z narzędzia) oraz prezentacja aplikacji „Moja Komenda”;
– informacja na temat stanu bezpieczeństwa obiektów oraz obszarów ROD;
– dyskusja uczestników debaty;
– sporządzenie wniosków końcowych z debaty oraz wypełnienie ankiet przez uczestników debaty.

Źródło: Podkarpacka policja

04-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.