REKLAMA

Rzeszowska policja aresztowała włamywaczy!

RZESZÓW, STRAŻÓW, JASIONKA / PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do lokalu gastronomicznego i sklepów w Strażowie i Jasionce. Obaj są mieszkańcami powiatu stalowowolskiego, w wieku 30 i 40 lat. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

303-205236

Foto: KMP Rzeszów

Zatrzymanie było wynikiem policyjnych ustaleń. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad sprawą włamania do sklepu w Kamieniu. W lutym nieznani sprawcy po wyłamaniu części drzwi dostali się do wnętrza skąd ukradli pieniądze, artykuły spożywcze, baterie i papierosy. Włamywacze spowodowali straty przekraczające 8,5 tysiąca złotych.

Kryminalni uzyskali informację, że w nocy ze środy na czwartek dwaj mieszkańcy Stalowej Woli mogą dokonać kolejnych włamań na terenie powiatu rzeszowskiego. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Do włamań doszło w Strażowie i Jasionce, a w Trzebownisku do miało miejsce usiłowanie włamania. Sprawcy skradli pieniądze, lizaki i rękawiczki jednorazowe.

Mając informację dotyczącą miejsca przebywania sprawców, policjanci pojechali do Stalowej Woli. Zlokalizowali samochód, którym poruszali się podejrzewani i zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 30 i 40 lat. Zarówno przy zatrzymanych, jak i podczas przeszukań, policjanci znaleźli i zatrzymali rzeczy, które mogły zostać skradzione podczas włamań. To przede wszystkim artykuły spożywcze, papierosy i alkohol.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyznom po cztery zarzuty. Dotyczą one dwóch włamań i usiłowania włamania, do jakich doszło w nocy ze środy na czwartek, do sklepów w Jasionce i Trzebownisku oraz lokalu gastronomicznego w Strażowie. Czwarty zarzut dotyczy wcześniejszego włamania do sklepu w Kamieniu.

Materiały sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o objęcie podejrzanych aresztem tymczasowym. W sobotę Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora. Kolejne trzy miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Sprawa ma jednak charakter rozwojowy. Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyźni mogli popełnić podobne przestępstwa na terenie innych powiatów. Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły pozostałych włamań.

Źródło: KMP Rzeszów

10-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-policja-aresztowala-wlamywaczy-6100-00r2kc