REKLAMA

Rzeszowska młodzież przepytuje kandydatów na prezydenta! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z kampanią wyborczą młodzi mieszkańcy Rzeszowa w ramach Stowarzyszenia Urbes Iuvenes przeprowadzają akcję „Młodzi pytają”. Polega ona na przeprowadzaniu wywiadów z kandydatami na urząd prezydenta Rzeszowa.

miniatura

Foto (3): materiały prasowe Stowarzyszenia Urbes Iuvenes

 

Nowo powstałe Stowarzyszenie Urbes Iuvenes skupiające młodych mieszkańców miasta Rzeszowa postanowiło przepytać kandydatów na urząd prezydenta Rzeszowa w ramach inicjatywy „Młodzi pytają”.

Organizatorzy w wywiadach z kandydatami zadają pytania z 5 bloków tematycznych szczególnie ważnych z perspektywy młodych ludzi:

  • edukacja
  • sport i kultura
  • klimat i środowisko
  • komunikacja
  • sprawy światopoglądowe

Dodatkowo na początku wywiadu każdemu z kandydatów Stowarzyszenie zadaje pytania odnośnie znajomości miasta Rzeszowa – jego historii i tradycji.

Stałą częścią wywiadu jest również pytanie o 3 pierwsze podjęte decyzję po wygraniu wyborów oraz czas dla kandydatów na przekonanie młodych wyborców, że należy właśnie na nich zagłosować.

 

Wywiady są nagrywane i opublikowane do odsłuchania na YouTube oraz Spotify. Są również spisane i publikowane na stronie Stowarzyszenia.

Kampania wyborcza w Rzeszowie staje się coraz bardziej dynamiczna. Kandydaci swoimi obietnicami próbują przekonać wyborców, że to właśnie oni będą najlepiej sprawować najważniejszy urząd w naszym mieście. A co mają do powiedzenia w sprawach ważnych dla młodych osób? Czym nas chcą przekonać? Urbes Iuvenes właśnie o to zapyta i przepyta kandydatów w ramach akcji “Młodzi pytają”!” – przekazują organizatorzy akcji.

 

Pierwszym gościem programu była Ewa Leniart. Wśród głównych tematów wywiadu padły pytania: Kiedy powstanie Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne? Co kryje się pod “Nowym Zielonym Ładem w Rzeszowie”? Pomysł na rzeszowską komunikację miejską?

Ewa Leniart tak próbuje przekonać młodych wyborców: Młodzi mieszkańcy Rzeszowa są niezwykle ważną grupą rozwoju miasta i powinni postawić na kandydata, który gwarantuje z jednej strony otwartość na postulaty młodej społeczności, gotowość do prowadzenia dialogu, a z drugiej strony zapewnia udział w podejmowaniu decyzji.

 

Kolejnym gościem był Radny Konrad Fijołek. Pojawiły się tematy: Kiedy w Rzeszowie powstanie aquapark? Jak pokonać rzeszowski smog? Jak powstrzymać patodeweloperkę w Rzeszowie?

Konrad Fijołek na pytanie o pierwsze decyzje po możliwym wygraniu wyborów zadeklarował: Na pewno zabiorę się za studium przestrzenne, czyli poproszę o szybkie uchwalenie naszego planu przestrzennego na miasto. To jest bardzo ważne, prace już trwają i ja na pewno nadam im tempo. Wprowadzę jasne kryteria i założenia, żeby to było precyzyjnie określone, gdzie jaka zabudowa.

 

W najbliższym czasie ma się ukazać wywiad z posłem Grzegorzem Braunem. 

 

 

Źródło: mat. prasowe Stowarzyszenia Urbes Iuvenes

 

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-mlodziez-przepytuje-kandydatow-na-prezydenta-video-2014-00r2kc