REKLAMA

Rzeszowska młodzież może zacząć działać społecznie

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wtorek 18 września ambasadorzy grupy odwiedzą Rzeszów. Spotkają się z uczniami w 7 szkołach, a następnie o 17.00 w Piętro Cafe przy Rynku 10.

Zwolnieni_z_Teorii_trasa

Foto: Materiał nadesłany

Ambasadorzy olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”, która skierowana jest do uczniów szkół średnich, właśnie wyruszyli w dwutygodniową trasę po całej Polsce. Będą pokazywać na własnym doświadczeniu, jak działać społecznie i będą zachęcać młodych ludzi do działania: zebrania grupy znajomych, znalezienia problemu społecznego w ich otoczeniu i rozwiązania go według własnego planu. W tym roku „Zwolnieni z Teorii” odwiedzą prawie dwa razy więcej miast niż w zeszłym roku.

– We współczesnym świecie zawody zmieniają się w szalonym tempie, co powoduje zakłopotanie młodzieży, ale też rodziców i opiekunów, jaką ścieżkę obrać. Ogromnym plusem prowadzenia własnego projektu społecznego jest zdobywanie tych kompetencji, które na pewno się nie zmienią w przyszłości, co więcej będą wysoko cenione przez pracodawców – mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

logo_zwzt

Foto: Materiał nadesłany

Aby wziąć udział w olimpiadzie wystarczy zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie: www.zwolnienizteorii.pl, która jest pomocnym narzędziem w prowadzeniu własnego projektu na większą skalę. Oprócz sposobu na komunikację z zespołem oraz przydzielonym mentorem, platforma oferuje także szkolenia kompetencyjne. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami, który ceniony jest przez pracodawców.

Dotychczas z platformy skorzystało 42 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1500 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na środowisko czy zwierzęta, a także na życie aż 11 milionów Polaków m.in. seniorów, migrantów, nastolatków.

Organizatorzy podkreślają, że „Zwolnieni z Teorii” to także nauka zdrowej rywalizacji w samej olimpiadzie, ponieważ najlepsze projekty powalczą podczas gali finałowej pod koniec roku szkolnego o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą najwyższe władze państwowe. Aby dowiedzieć się więcej o olimpiadzie można przyjść na spotkanie w Piętro Cafe (Rynek 10) we wtorek o 17.00. Wstęp wolny.

Spotkania odbędą się w następujących szkołach w Rzeszowie:

I liceum ogólnokształcące w Rzeszowie

Technikum Nr 7

II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

VI Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek

V Liceum Ogólnokształcące

IV Liceum Ogólnokształcące

Harmonogram spotkań w woj. podkarpackim:

17 września – Mielec, Dębica

18 września – Rzeszów

19 września – Przemyśl, Jarosław

25 września – Stalowa Wola, Tarnobrzeg

Źródło: Materiał nadesłany

14-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszowska-mlodziez-moze-zaczac-dzialac-spolecznie-1937